КОІПОПК


Кві 07 2023

Print this Запис

Критичне мислення в еру гаджетів

6 квітня відбулося заняття обласного майстер-класу Ірини Федорченко, учителя історії, громадянської освіти Бориспільського ліцею «Лідер» з теми «Створення інформаційно-цифрового освітнього простору на уроках історії, правознавства, громадянської освіти».

Актуальною для обговорення і практичної реалізації в освітньому процесі стала технологія критичного мислення. Пані Ірина ґрунтовно пояснила:

  • що означає критично мислити у процесі вивчення історії;
  • як перетворити гаджет на інструмент критичного мислення;
  • критичне мислення як ключова компетенція медіаграмотності

Спитаєте, навіщо критично мислити? А от вам і відповідь:

  • у професійному та повсякденному житті критичне мислення допомагає думати і працювати більш акуратно і точно, швидко визначати важливе і другорядне, ефективніше вирішувати проблеми, уважніше і результативніше справлятися з різними завданнями;
  • у навчанні разом з розвитком критичного мислення ви розвинете навички швидкого розпізнавання аргументів, швидкого визначення ключових ідей в текстах, використання доказів і свідчень експертних
    осіб і фахівців, розрізнення критичних та аналітичних матеріалів від інших;
  • в особистій сфері критичне мислення навчить вас швидко аналізувати судження, погляди, докази і думки оточуючих, грамотно обґрунтовувати свої слова і аргументовано заперечувати те, з чим ви не згодні, глибше розуміти чужі і власні переконання, думки і вчинки.

Педагог-майстер долучила до активної роботи учасників онлайн-заходу. У практичній частині зустрічі спробували поєднати дві технології – критичного мислення та ІКТ. Вийшло ефективно й результативно! Усі дійшли висновку: «Критичне мислення – це складний процес, що починається з ознайомлення з інформацією, а закінчується прийняттям рішення» (В. Шарко).