Нова українська школа – одна із ключових реформ Міністерства освіти і науки України, головною метою якої є створити школу, в якій буде комфортно навчатись і працювати усім учасникам освітнього процесу, і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті.
Цього року команда «агентів змін» Київщини щодо впровадження освітньої реформи поповнюється учителями початкових класів, які з 1 вересня 2021-2022 навчального року розпочнуть навчати першокласників.
Що таке Нова українська школа? Навіщо Новій українській школі новий стандарт? Які засади покладено в основу нового стандарту?
Саме з цих питань 2 серпня 2021 року 856 вчителів початкових класів Київщини, а це 45 груп, розпочали навчання за програмою підготовки педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи .
Чому і як навчати покоління Z? Як сформувати особистість, яка думає, відчуває, діє? Як викликати у школяра довіру до школи і бажання вчитися? Як організувати освітній процес так, аби дитина раділа життю?
Відповіді на ці складні запитання вчителі обговорюють у процесі десятиденного навчання, підвищуючи рівень своєї професійної компетентності щодо реалізації завдань Державного стандарту початкової освіти відповідно до основних напрямів державної політики в галузі освіти, запитів громадянського суспільства, освітніх потреб споживачів освітніх послуг.
Тож, крок за кроком усе більше педагогів Київщини долучаються до упровадження реформи Нової української школи, вони вчаться організації ефективного і безпечного освітнього середовища; інтеграції тематичного і діяльнісного підходів; грі по-новому, навчанню по-іншому з LEGO; особливостям формувального оцінювання. Учителі стають справжніми провідниками змін, опановуючи засади педагогіки партнерства та новий зміст початкової освіти.