КОІПОПК


Чер 08 2021

Print this Запис

Краєзнавство у навчанні української мови і літератури

Знання народом своєї культури, її історії, досягнень і особливостей – це не тільки показник його духовної зрілості та інтелігентності, але й важлива передумова і стимул подальшого його розвитку. В останні роки наша держава стоїть перед завданням презентації власної історико-культурної спадщини перед європейським та світовим співтовариством. Осмислення своєї ролі на тлі культури, пошук автентичності неможливі без живого інтересу до мистецької та історичної спадщини рідного краю.

Тож і слухачі обласної школи передового педагогічного досвіду Щербань Ольги Миколаївни і Жеваги Олени Миколаївни з проблеми  «Краєзнавство у навчанні української мови і літератури» на підсумковому занятті, яке відбулося 8 червня 2021 року на базі Академічного ліцею №1 імені Андрія Малишка Обухівської міської ради, дійшли висновку, що пріоритетним в новому педагогічному мисленні завжди ставимо власне українське, народне, національне. Осягнення та втілення загальнолюдської, планетарної педагогічної культури йде через рідну культуру і літературу. Важлива роль у цьому процесі належить вивченню краєзнавства, бо саме воно долучає молодь до духовних скарбів свого народу: національного фольклору, теологічних джерел, літописної спадщини, самобутнього мистецтва тощо.

Учасники обласної школи діляться враженнями:

«Ми – вчителі.
Здається, скільки знаємо!
Але сказав колись мудрець один:
«Навчатись треба протягом життя».
Крокуймо ж дружньо по нові знання.
В ліцеї імені А.С.Малишка,
Де педагоги творчі і завзяті,
Є школа досвіду передового.
Поділимося чим багаті.
ОШППД – наш корабель,
Який прямує курсом вірним.
Два капітани є, то майстри справжні,
Учителів спроможні провести
Туди, де творчість в поєднанні із знаннями
Утворює асоціаційні гами.
Ми поринали і в дитинства роки,
По-новому дивились на життя.
Криниці говорили з нами тихо,
І відчували нації буття.
Й сорочка-вишиванка, глечик, серпик.
І мудре слово, сказане про них –
Усе сколихує, бентежить наші душі.
І хочеться навчати і творить.
Ми вдячні всім, хто школу цю створив.
Бажаємо натхнення, нових сил,
Щоб край свій рідний добре знати,
Потрібно ще багато працювати».

Світлана Рогозіна

«Велика подяка нашим керівникам, Жевазі Олені Миколаївні та Щербань Ользі Миколаївні, які так гарно і цікаво викладали матеріал, вкладали в роботу свою душу. У ході навчання отримала безцінний досвід, який використовую в своїй професійній діяльності. Спасибі Вам за відповідальність та увагу до кожного слухача, за створення комфортної атмосфери для нашого навчання і зростання!»

Валентина Крук

«Малишків край усіх надихає на творчість. І сьогоднішнє заняття цьому підтвердження. Наші Колеги Ольга та Олена зуміли ще і ще раз схвилювати до щему наші серця, долучили нас до спільної праці, до нових знань та ідей. Дякуємо! Успіхів і творчої наснаги бажаю усім колегам! До зустрічі за чашкою кави».

Віра Поліщук

«Своє, рідне – соромно не знати, не любити, і потрібно знати найкраще. Тому хочу подякувати за дані курси, обов’язково буду використовувати матеріали на уроках української мови та літератури (особливо УЛРК), форма проведення – просто супер, надзвичайно зручна. Із задоволенням буду відвідувати дані курси і в наступному навчальному році. Керівникам курсів щиро дякую: наснаги, творчих успіхів, благополуччя!»

Світлана Дзярепа