КОІПОПК

Print this Сторінка

Відділ культури і співробітництва Посольства Франції в Україні

france_in_ukraine[1]

В цьому контексті і у відповідності до Дорожньої карти, підписаної у Парижі у лютому 2008 року, визначені чотири пріорітети діяльності. Всі заходи україно-фанцузького співробітництва спрямовані на досягнення спільної мети: наближення України до ЄС і до Франції, зокрема.

 • Формування еліт
 • Посилення демократичного правління
 • Поширення вивчення французької мови, мови ЄС
 • Розвиток культурних і творчих обмінів

Діяльність Відділу культури і співробітництва Посольства Франції в Україні посилюється завдяки його партнерським зв’язкам з Французьким культурним центром в Україні, Культурними центрами і Aльянс Франсез, Французько-українським центром університетьского та наукового співробітництва і мережею CampusFrance.

Основні напрямки французько-української співробітництва :

СПІВРОБІТНИЦТВО У МОВНІЙ ТА ОСВІТНІЙ СФЕРІ
Його метою є підтримка розвитку та модернізації викладання французької мови в Україні відповідно до реформи системи освіти, яку проводить Міністерство освіти і науки України. Основними заходами є такі :

 • програма післядипломної підготовки викладачів французької мови у співпраці з Міністерством освіти і науки України; навчальні сесії, які проводяться по всій Україні для 25 обласних методистів та викладачів французької мови ;
 • програма видання підручників з французької мови за домовленістю з Міністерством освіти і науки України, спеціалізованими українськими видавництвами та французьким видавництвом CLE International;
 • стажування у Франції для методистів та викладачів французької мови;
 • забезпечення Французького культурного центру у Києві та регіональних центрів у Дніпропетровську, Донецьку, Харкові, Львові та Одесі необхідною для викладачів учбовою літературою та дидактичними матеріалами;
 • відрядження французьких викладачів (практикантів FLE, освітян пенсіонерів) для роботи у середніх та вищих навчальних закладах України ;
 • складання іспитів за програмами DELF, DALF, а також іспитів за програмою Паризької торговельно-промислової палати (CCIP) ;
 • розвиток дистанційного викладання французької мови (співпраця з Національним технічним університетом « КПІ »);
 • підтримка Української асоціації викладачів французької мови (APFU) ;
 • підтримка газети « Le Français », яка виходить у видавництві «Шкільний світ».
 • Курси французької мови (всі рівні, спеціалізована французька мова) пропонуються Французьким культурним центром у Києві та Альянс франсез у регіонах.

СПІВРОБІТНИЦТВО В ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ ТА МИСТЕЦТВА

Художня творчість

Сприяння мистецькому діалогу між Францією та Україною, активізація обмінів між діячами культури і мистецтва, встановлення довготривалих професійних контактів та розвиток ко-продукцій – такими є цілі нашого співробітництва.

За цей напрям співпраці відповідає Французький культурний центр в Україні (IFU). Він регулярно проводить культурні та мистецькі заходи у Києві та інших регіонах України і робить це ще активніше протягом квітня, коли відбувається « Французька весна».

IFU користується підтримкою Французької асоціації мистецької діяльності (Cultures France), яка є пріоритетним партнером Міністерства закордонних справ Франції у сфері міжнародних культурних та мистецьких обмінів.

IFU працює у тісному контакті з державними та приватними установами України у сфері сценічного, візуального, прикладного мистецтва, архітектури та культурної спадщини.

Управління культурною сферою

Міністерство культури та комунікації Франції пропонує програму стажувань « Течії » (сourants), в яких беруть участь керівники українських закладів культури.

Бібліотеки та видавнича діяльність

 • Програма розповсюдження французької періодики, книг та аудіовізуальних носіїв інформації (CD, CD-роми) серед українських установ (бібліотеки, вузи, школи, науково-дослідні лабораторії, тощо).
 • Програма сприяння видавничій справі « СКОВОРОДА » : фінансова підтримка (оплата авторських прав та субсидія) надається видавцям, які бажають перекладати й видавати українською мовою твори французьких авторів (сучасна література, суспільні науки, право, економіка, тощо).
 • Починаючи з 1992 р., у такий спосіб було видано близько ста сорока книжок. Щороку проводиться нагородження Премією « Сковорода » за найкращий переклад.
 • Запрошення французьких письменників і інтелектуалів, зокрема, під час Свята французької мови (20 березня) та Свята читання (жовтень).
 • Обміни між фахівцями бібліотечної та видавничої сфери: запрошення українських видавців і перекладачів на Паризький книжковий ярмарок, програма Міністерства культури і комунікації Франції з надання стипендій для перекладачів.

Контактні особи

Радник з питань культури і співробітництва : Пані Анн ДЮРЮФЛЕ

Аташе з питань співробітництва : Пан Лоренс ЛЕВОДЕЛ

Аташе з питань культури, Директор Французького культурного центру в Україні: Пан Матьє АРДЕН

Аташе з питань співробітництва в галузі французької мови : Пан Франк ІВЕР

Координатор діяльності Альянс Франсез в Україні :

Аташе з питань університетського і наукового співробітництва, Директор французько-українського центру університетського і наукового співробітництва : Пан Гійом КОЛЕН

Аташе з питань співробітництва у аудіовізуальній галузі: Пані Emmanuelle Faucilhon

Секретаріат відділу культури і співробітництва:

Асистент : Пані Олена САІНА

Асистент : Пані Анна ОГНЯНИК

Контактний телефон : (0038 044) 590 36 70

Факс : (0038 044) 590 36 40

http://www.ambafrance-ua.org/spip.php?article291