12 березня 2025 року інтерактивний івент об’єднав освітян Київщини, які щодня створюють безпечне, інклюзивне та розвивальне середовище для дітей. Працівники місцевих органів управління освітою, які координують методичну роботу та фахівці центрів професійного розвитку педагогічних працівників, відповідальні за діяльність психологічної служби в громаді, директори інклюзивно-ресурсних центрів та закладів інституційного догляду і виховання дітей Київської області зібралися разом, щоб розширити горизонти діяльності та знайти ефективні рішення для роботи в громадах.
Про що говорили?
Фахівці відділу психологічної підтримки і ментального здоров’я та центру підтримки інклюзивної освіти КНЗ КОР «КОІПОПК» представили нові підходи до психологічної підтримки та ментального здоров’я, презентувавши інноваційний проєкт «Київський обласний мультипрофільний інклюзивно-ресурсний центр розвитку та ментального відновлення «ГарМент»».
Максим Розяєв, дитячий невролог і регіональний координатор проєкту ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ’Я ДЛЯ УКРАЇНИ (MENTAL HEALTH FOR UKRAINE — MH4U) у Києві та області, надав практичні рекомендації для ефективної взаємодії освітян та медиків, а також розповів про оптимальну організацію системи піклування про психічне здоров’я – піраміду психічної допомоги.
Світлана Андрійчук, головний спеціаліст Управління освіти виконавчого комітету Обухівської міської ради, поділилася унікальними успішними кейсами співпраці між освітніми закладами та громадою, що надихнули присутніх на нові ідеї для партнерства.
Наталія Бабенко, директор Комунального закладу Іванківської селищної ради «Інклюзивно-ресурсний центр», розповіла про конкретні кроки для ефективної роботи ІРЦ та створення доступного освітнього простору для всіх дітей та підлітків громади.
На завершення учасникам запропонували визначити ключові потреби та напрямки співпраці для створення дорожньої карти діяльності центру «ГарМент». Використовуючи інтерактивну дошку Padlet, учасники змогли сформувати своє бачення подальших дій та стратегічного розвитку центру.
Нетворкінг, практичні кейси, експертні думки – усе це дало змогу учасникам побачити освіту як живу, динамічну систему, що розвивається завдяки спільним зусиллям.
«Захід став не просто дискусійним майданчиком, а справжнім трампліном до дії! Відкритість до співпраці та нові знання дадуть можливість створювати більш ефективні освітні рішення у громадах», – ділилися враженнями учасники.
Попереду – реалізація ідей, нові зустрічі та ще більше корисних ініціатив від «ГарМент»! Разом ми творимо освіту, що підтримує, розвиває та надихає!