КОІПОПК

Вер 02 2021

Print this Запис

Інструктивно-методична нарада «Особливості організації  освітнього процесу в закладах дошкільної освіти у 2021/2022 навчальному році»

2 вересня 2021 року на базі КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» в режимі онлайн проведено інструктивно-методичну нараду «Особливості організації  освітнього процесу в закладах дошкільної освіти у 2021/2022 навчальному році» для консультантів центрів професійного розвитку, працівників міських органів управління освітою, які координують методичну роботу закладів дошкільної освіти, керівників методичних об’єднань педагогів закладів дошкільної освіти, у якій взяли участь 64 педагога.      

У роботі наради  взяли участь:

 • Нечипорук Надія Іванівна, завідувач відділу дошкільної освіти КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів»;
 • Корж Тетяна Михайлівна, методист відділу дошкільної освіти КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів».

 

Зустріч відбулася в режимі онлайн.

У ході наради  було проаналізовано зміст листа Міністерства освіти і науки України від 10 серпня 2021 року  №1/9-406  «Щодо окремих питань діяльності закладів дошкільної освіти у 2021-2022 навчальному році» та листа Міністерства освіти і науки України від 07 липня 2021 року №1/9-344 «Планування роботи закладу дошкільної освіти на рік».

Також  під час наради було обговорено питання про:

 • особливості організації та планування освітнього процесу в закладах дошкільної освіти у 2021/2022 навчальному році;
 • програмно-методичне забезпечення освітнього процесу в закладах дошкільної освіти у 2021/2022 навчальному році;
 • ефективні форми підвищення професійної майстерності педагогів закладів дошкільної освіти;
 • оснащення предметно-просторового розвивального середовища;
 • педагогіку партнерства як один із факторів ефективної взаємодії учасників освітнього процесу.

Участь у нараді дала можливість обговорити актуальні питання, збагатитися порадами, творчими знахідками та цікавими ідеями.

На завершення заходу було прийнято рішення затвердити рекомендації, які допоможуть організувати роботу щодо забезпечення  якісної  та доступної дошкільної освіти Київщини  у 2021/2022 навчальному році.

 

 РЕКОМЕНДАЦІЇ
інструктивно-методичної наради 
«Особливості організації  освітнього процесу в закладах дошкільної освіти у 2021/2022 навчальному році»

 

 1. Довести зміст листа Міністерства освіти і науки України від 10 серпня 2021 року № 1/9-406 «Щодо окремих питань діяльності закладів освіти у 2021/2022 навчальному році» до відома керівників і педагогів закладів дошкільної освіти у ході секційних засідань серпневих конференцій педагогічних працівників та забезпечити його виконання.

Відділ дошкільної освіти КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», консультанти ЦПР та працівники ОТГ, які відповідають за дошкільну освіту, керівники методичних об’єднань педагогів закладів дошкільної освіти
До 01.09.2020 р.

 1. Привести програмне та навчально-методичне забезпечення освітнього процесу закладів дошкільної освіти у відповідність до листа Міністерства освіти і науки України від 09 серпня 2021 року № 1/9-404 «Про переліки навчальної літератури та навчальних програм, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в освітньому процесі закладів освіти  у 2021/2022 навчальному році».

Консультанти ЦПР та працівники ОТГ, які відповідають за дошкільну освіту, керівники методичних об’єднань педагогів закладів дошкільної освіти
До 01.09.2020 р.

 1. Під час проведення спеціально організованих форм освітнього процесу дотримуватися вимог щодо гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності, затверджених Наказом Міністерства освіти і науки України від 20 квітня 2015 року № 446.

Консультанти ЦПР та працівники ОТГ, які відповідають за дошкільну освіту, керівники методичних об’єднань педагогів закладів дошкільної освіти
Постійно

 1. Здійснювати планування роботи закладу дошкільної освіти відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 07 липня 2021 року № 1/9-344 «Планування роботи закладу дошкільної освіти на рік».

Консультанти ЦПР та працівники ОТГ, які відповідають за дошкільну освіту, керівники методичних об’єднань педагогів закладів дошкільної освіти
Постійно

 1. Організовувати освітній простір в інклюзивних групах закладів дошкільної освіти відповідно до листа Міністерством освіти і науки України від 25 червня 2020 року № 1/9-348 «Щодо створення інклюзивного освітнього середовища в закладах дошкільної освіти».

Консультанти ЦПР та працівники ОТГ, які відповідають за дошкільну освіту, керівники методичних об’єднань педагогів закладів дошкільної освіти
Постійно