«У чому наша перевага?
Ми розумніші на одну книжку. Це – шкільний підручник з історії України».
Володимир Зеленський
Цим все сказано!
Навчання учнів суспільствознавчим предметам – історії, громадянській освіті, основам правознавства – має стати пріоритетним у 2022/2023 навчальному році. Адже саме ці шкільні курси формують в учнівської молоді патріотизм, активну громадянську позицію, загальнолюдські цінності, права і свободи, несприйняття імперської й шовіністської ідеології, руйнують пропаганду «руського міра». Окрім того, важливість курсів історичної та громадянської освіти в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України посилюється потребою зміцнення національної ідентичності.
Сьогодні, 30 серпня, відбулася інструктивно-методична нарада «Громадянська та історична освіта у 2022/2023 навчальному році: реалії та перспективи». На зустріч були запрошені консультанти ЦПРПП, працівники місцевих органів управління освітою, які координують роботу вчителів суспільствознавчих предметів, керівники МО вчителів історії, правознавства, громадянської освіти, вчителі.
Про реалізацію завдань Державного стандарту базової середньої освіти (2020 р) та Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти (2011 р) наголосила Тетяна Гребенчук, завідувач відділу суспільствознавчих предметів КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів». Акцент уваги зосереджено на оновлених програмах з всесвітньої історії , історії України (6 – 11 клас) та компетентнісному підході до навчання.
Про оновлення програм та інноваційні підходи до організації освітнього процесу на уроках основ правознавства та громадянської освіти наголосила Анна Тіщенко, методист відділу суспільствознавчих предметів інституту. З огляду на новітні методологічні принципи викладання, звертаємо увагу на тому, що людина, її права і свободи є найвищою цінністю демократичного суспільства.
Як відомо, Державні стандарти 2011 та 2020 років містять значний медіаосвітній потенціал. Про основні ресурси та інструменти формування медіаграмотності учасників освітнього процесу повідомила Валентина Іванченко, методист відділу суспільствознавчих предметів інституту.
Курси морального спрямування у 2022/2023 навчальному році залишаються у освітній галузі «Суспільствознавство». Духовно-моральне виховання є однією із складових національно-патріотичного виховання, формування активної громадянської позиції, утвердження національної ідентичності громадян на основі духовних цінностей Українського народу.
Учасники наради обговорили питання організації методичної роботи у громадах. Домовилися про створення онлайн-консультпункту, періодичне засідання якого допоможе у вирішенні назрілих проблем організації освітнього процесу.
Бажаємо всім успішного навчального року!
Оновлення української школи!
Перемоги! Миру!
Слава Україні!