КОІПОПК

Січ 13 2022

Print this Запис

Формування духовного світу учнівської молоді засобами курсу “Біблійна історія та християнська етика”

Як сказав відомий педагог Ш. Амонашвілі: «Не буде ніякого оновлення життя, якщо кожен із нас не оновить свою душу». Нам потрібно змінитися самим і допомогти змінитися дітям, а інакше не варто чекати якихось перемін у суспільстві. Допоможе у цьому шкільний курс християнської етики.

Основною метою уроків християнської етики є створення умов для формування моральних цінностей і орієнтирів особистості, моральної культури і культури поведінки учнів, а особливістю курсу є те, що він покликаний не стільки сприяти засвоєнню певних знань, а і спонукати учнів до морального самовдосконалення, формуючи переконання та моделі моральної поведінки. Найбільш ефективними методами, що якнайкраще допоможуть реалізувати цю мету – є інтерактивні методи навчання.

Упровадженню в освітній процес інтерактивних методів навчання присвячене друге заняття обласної педагогічної студії Шемшук Тетяни Андріївни, учительки Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 з теми «Формування духовного світу учнівської молоді засобами курсу «Біблійна історія та християнська етика», яке відбулося 12 січня 2022 року.

В ході заняття учасники долучилися до практики інтерактивного навчання: обговорення в малих групах, рольова гра, «мозковий штурм», «займи позицію», «карусель», «ажурна пилка», «мікрофон» тощо. Здобуті уміння і навички допоможуть вчителям залучити учнів до активної співпраці на уроці, практикуватися у навичках ефективного спілкування.

Координувала зустріч методистка відділу суспільствознавчих предметів КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» Валентина Іванченко, яка наголосила  на важливості формування християнських цінностей особистості та запропонувала учасникам педстудії долучитися до онлайн семінарів благодійного фонду «Живи, Україно» з теми «Духовно-моральне виховання дітей та молоді у закладах загальної середньої освіти на засадах християнських цінностей».