КОІПОПК


Січ 19 2024

Print this Запис

Фінал І туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024» у номінації «Українська мова та література»

Українська мова – це рушійна сила, що єднає нашу націю та веде до перемоги України. Підтримувати культурне розмаїття, утверджувати українську мову як державну, тримати освітній фронт – першочергове завдання кожного вчителя. Учителі української мови і літератури мають особливу місію – формування національно свідомої, духовно багатої мовної особистості.

18  січня 2024 року на базі КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» відбувся фінальний етап І туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024» у номінації «Українська мова та література».

З вітальним словом до учасників звернулася Ірина Іванівна Сотніченко, проректор КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», кандидат педагогічних наук. Вона окреслила значення української мови як вирішального чинника формування національної ідентичності, інтелектуального і духовного становлення особистості.

Перше конкурсне випробування «Написання есею» розкрило вміння конкурсантів творчо виражати погляд на визначену способом жеребкування тему:  «Мовно-літературна освіта як основа формування мовної стійкості». Учасники продемонстрували індивідуальний простір висловлення думки та розуміння проблеми, формулювання власної позиції та переконливість. Члени журі відзначили багатство слововживання,  афористичність викладу думок, метафоричність та образність мовлення. У кожному есеї простежувалися внутрішня логіка, креативний авторський підхід, глибоке осмислення й переконлива аргументація ідеї.

Друге конкурсне випробування «Аналіз поетичного твору» проведене з метою демонстрації учасниками конкурсу педагогічної майстерності з організації аналізу та інтерпретації поетичного твору у змодельованому навчальному середовищі. Поетичні твори були визначені окремо для кожного учасника творчих змагань шляхом жеребкування: звучали чудові поезії Ліни Костенко, Василя Симоненка, Олени Теліги та Василя Стуса.

У процесі випробування конкурсантки продемонстрували володіння методиками аналізу та інтерпретації ліричного твору, застосування творчого підходу до візуалізації тексту та міжпредметної інтеграції, представили нестандартне, оригінальне висвітлення матеріалу. Члени журі звернули увагу на доцільність та оптимальність обраних прийомів та способів комунікації з аудиторією.

За результатами зазначених випробувань та випробування «Урок», що проводилося 15 грудня на базі Сквирського академічного ліцею Сквирської міської ради Київської області, переможцем  І туру стала Ольга Олександрівна Шумбар, учитель української мови і літератури Броварського ліцею № 2 ім. В. О. Сухомлинського Броварської міської ради Броварського району Київської області.

Лауреати конкурсу:

Вишневська Ліна Володимирівна (Ірпінський гуманітарний ліцей “Лінгвіст” імені Заріфи Алієвої Ірпінської міської ради Бучанського району Київської області);

Покотило Анна Вікторівна (Запрудська філія Іванківського ліцею № 1 Іванківської селищної ради);

Поліщук Ірина Сергіївна (Білоцерківська гімназія-початкова школа № 22 Білоцерківської міської ради Київської області);

Зауважимо, що за словами учасників, конкурс надав  можливість набути нового педагогічного досвіду, поділитися власними напрацюваннями і продемонструвати свої  професійні здібності.

Журі та організаційний комітет конкурсу висловили щиру вдячність учасникам конкурсу за  впровадження прогресивних педагогічних ідей, успішну реалізацію сучасних освітніх практик, готовність реагувати на виклики суспільства з  усвідомленням важливості педагогічної професії.

Від усіх учасників заходу звучали слова подяки Збройним силам України за можливість працювати і досягати нових звершень під мирним небом України!