КОІПОПК


Вер 13 2022

Print this Запис

ФІДБЕК-СЕСІЯ «Слово, що рятує»

Діти і війна. Напевно, немає у світі більш несумісних понять. «Війна» – де руйнування, смерть, горе і сльози. І «діти» – де сонце й щастя, перші слова й заливчастий дитячий сміх, ігри і творчість…Дорослі мають зробити все можливе, щоб діти не страждали від військових дій та їх наслідків.

Щоб допомогти дітям, їхнім батькам, внутрішньо переміщеним особам знизити рівень стресу, відновити життєві сили, впоратися з емоційним навантаженням та піклуватись про здоров’я, безпеку під час війни, протягом серпня 62 психологи інклюзивно-ресурсних центрів Київщини пройшли навчання за спеціалізацією «Кризова психологічна допомога», організований Міжнародним благодійним фондом Parimatch Foundation, Ізраїльською коаліцією травми, за сприяння Київської обласної державної адміністрації.

Під час реалізації проєкту фахівці оволоділи навичками дієвих технік кризової допомоги, вміннями нормалізувати реакції на травматичний стрес, техніками роботи з різними категоріями дітей та дорослих, прийомами саморегуляції та самозцілення. Матеріали курсу розроблені ізраїльськими експертами та містять психологічні й емоційні протоколи надання першої психологічної допомоги, які використовуються в Ізраїлі, США та Великій Британії.

За результатами навчання 13 вересня 2022 року в КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» відбулася ФІДБЕК-СЕСІЯ «Слово, що рятує», у якій взяли участь:

  • Жанна Осипенко, заступник голови Київської обласної державної адміністрації, яка наголосила, що основним у роботі фахівців ІРЦ є надання своєчасної кваліфікованої допомоги як учасникам освітнього процесу, так і мешканцям громади, та подякувала фахівцям за участь у роботі «Гарячої лінії» у перші тижні війни;
  • Наталія Бендерець, в.о. ректора інституту, закцентувала увагу на важливості єдності освітянської спільноти та зазначила, що інститут з початку війни став осередком педагогів області та центром волонтерської діяльності;
  • Вадим Місюра, директор представництва Благодійного фонду Parimatch Foundation в Україні, розповів присутнім про цілі та завдання проєктів, реалізованих фондом, заходи та плани на майбутнє, а також підкреслив цінність професії психолога в складні для кожного часи.

Особливо емоційно насиченим і дуже цікавим виявився момент фідбеку – виступів учасників навчання, які поділилися власними враженнями, почуттями та емоціями. Багато було сказано про практичну спрямованість, корисність та ресурсність матеріалів, важливість даного курсу для вирішення актуальної проблеми сьогодення в роботі фахівців ІРЦ.Учасники навчання акцентували увагу на цінності та унікальності отриманого досвіду під час занять, адже тренери Денис Денисенко та Ріта Габбай надали максимум практичних інструментів для роботи з дітьми, у яких є ризики виникнення або прояви психологічної травми, спричиненої страшними подіями війни.

Учасники висловили щирі слова вдячності на адресу організаторів курсу та навіть запропонували усім присутнім спробувати виконати і відчути на собі дієвість кількох простих і доступних кожному вправ, які допоможуть вистояти у надзвичайних ситуаціях та сприятимуть фізіологічному і психологічному відновленню особистості.

Організатори урочисто вручили слухачам сертифікати про успішне завершення навчального курсу та подарунки. Кожен отримав разом із документом та приємним сюрпризом щирі побажання успіхів, стійкості, наснаги, творчих злетів та професійних досягнень.