КОІПОПК

Тра 07 2021

Print this Запис

До Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Ушанування всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років в Україні відзначається щороку 8 та 9 Травня як День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні віддаємо шану всім тим, хто виявив нездоланну мужність та незламність духу в боях за рідну землю, та свободу країн Європи. Пам’ять про ці трагічні події, про мільйони загиблих людей навіки збережеться в серцях багатьох українських поколінь.

Цей день водночас і щасливий, і сумний, гуртує представників усіх поколінь у їх щирому прагненні віддати довічну шану й повагу захисникам Вітчизни. Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Не забуваємо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться.

До Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Валентиною Сутковою, завідувачем бібліотеки, та Вірою Веровенко, бібліотекарем КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», підготовлено віртуальну виставку «Роки війни – століття пам’яті». На виставці представлено книги, що висвітлюють причини, перебіг і наслідки однієї з найбільших і найтрагічніших подій в історії українського народу ХХ століття – Другої світової війни, розкривають роль та внесок України у досягнення перемоги, українців-героїв, листи та усні історії наших співвітчизників, які перебували в нацистських концтаборах, спогади безпосередніх учасників бойових дій. У виданнях, які експонуються на виставці, досліджується збройний опір, який чинили євреї в період нацистської окупації України в 1941–1944 роках. Авторський збірник, який презентовано на виставці, а це кілька сотень учителів, вихователів, керівників шкіл, учнів, розповідає про освітян Київщини, які боронили нашу землю від нацизму.

День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир. Тож нехай найвищими духовними цінностями та чеснотами стануть пам’ять і глибока повага до тих, хто пройшов страшну й сувору школу війни, хто й сьогодні для нас є прикладом любові до Батьківщини, щирої віри у щасливе майбутнє нашої незалежної держави.