6 січня виповнюється 85 років від дня народження Василя Стуса – видатного українського поета, перекладача, літературознавця, правозахисника, борця за незалежність України у ХХ столітті. Це митець, який належить до когорти світочів національної культури й золотого світового фонду поезії ХХ століття. Його поетичне слово нікого не залишає байдужим і є, безумовно, актуальним для сьогодення.
Василь Стус увійшов до літератури як надзвичайно яскрава, неординарна, екзистенційна особистість. Його доля вражає трагічністю. Трагічністю пронизана й уся його творчість. Життя й літературну діяльність цієї геніальної людини треба сприймати як органічну неповторну єдність. Усеохопність та цілісність патріотизму Василя Стуса просто вражає. Майже в кожній поезії, у кожному образі вгадується Україна. Поезія завжди приходила Василю Стусові на порятунок, особливо тоді, коли йому було надто важко в неволі. Його творчість – це дзеркало душі, яку ніщо не змогло зломити. Він – голос і сумління нації. Саме таким увійшов Василь Стус у сьогоднішню нашу свідомість.
До дня народження Василя Стуса Валентиною Сутковою, завідувачем бібліотеки, та Вірою Веровенко, бібліотекарем КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» підготовлено віртуальну виставку «Народе мій, до тебе я ще верну…».
Життя Василя Стуса – це приклад незламності, принциповості і твердої волі. Він ніколи не намагався бути зручним і не боявся відкрито висловлювати свою позицію. Письменник жив Україною, марив нею на чужині. Ця всепоглинаюча любов була сенсом життя й відчувалася в кожній поетичній збірці. Його постать є символом незламності духу, людської та національної гідності, а криниця творчості відкриває свої глибини нащадкам.
Читаймо Василя Стуса! Прислухаймося до нього. Може, нам вдасться глибше збагнути його, світ, самих себе.
Запрошуємо переглянути матеріали віртуальної виставки!