КОІПОПК


Print this Сторінка

До 150-річчя від дня народження Лесі Українки

Леся Українка (Лариса Петрівна Косач-Квітка, 1871-1913) – одна з найвідоміших письменниць в історії української літератури. Її творчість багатогранна: поетеса, драматург, прозаїк, літературний критик, фольклорист, перекладач, громадська та освітня діячка, основоположник педагогічної системи, що ґрунтувалася на навчальній, репетиторській і методичній діяльності. Леся Українка збагатила вітчизняну літературу новими темами та мотивами. За творами письменниці зняті фільми, мультфільми, поставлені балети, поетичні вистави.

У 2021 році, 25 лютого виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки – поетеси світового масштабу, однієї з центральних постатей національної культури. Цю пам’ятну дату визначено Указом Президента України від 29.01.2021 № 32/2021 та Постановою Верховної Ради України від 08.02.2018 № 2286-VIII «Про відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки».

До ювілею Лесі Українки Валентиною Сутковою, завідувачем бібліотеки, та Вірою Веровенко, бібліотекарем КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», підготовлено віртуальну книжкову виставку «Її вірші, як перли многоцінні, як дивний скарб серед земних століть».