КОІПОПК


Гру 13 2023

Print this Запис

До 130-річчя від дня народження Миколи Хвильового

13 грудня виповнюється 130 років від дня народження Миколи Хвильового (Миколи Григоровича Фітільова) – українського прозаїка, поета, публіциста, громадського діяча, одного з найбільш знакових постатей доби «Розстріляного відродження».

Ім’я Миколи Хвильового одне з найпомітніших серед блискучих талантів, які започаткували нову українську літературу. Він був одним із основоположників пореволюційної української прози та поезії. Літературна спадщина Миколи Хвильового велика й жанрово різноманітна. Центральною темою його творчості є людина та її стосунки з історією. Його називають романтиком революції та нового світлого життя. Він глибоко й щиро вірив у комуністичні ідеали, але коли зрозумів, що життя не таке, про яке він мріяв, то не зміг мовчати.

Микола Хвильовий закликав позбуватися комплексу малоросійства та боровся проти нігілістичного ставлення до української культури, наголошуючи на важливості спільного вибору бути українцями. За це сталінська цензура надовго викреслила письменника з історії української літератури. Його твори не перевидавалися, а ім’я було забороненим. Лише у 90-х роках твори Миколи Хвильового знову набули популярності, а його памфлети про місце України в Європі – актуальні й сьогодні.

До дня народження Миколи Хвильового  Валентиною Сутковою, завідувачем бібліотеки, та Вірою Веровенко, бібліотекарем КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», підготовлено віртуальну виставку-портрет «Символ епохи «Розстріляного відродження», на якій представлені видання про життя і творчість Миколи Хвильового, який в умовах тоталітарної системи заплатив життям за ідею служіння національній культурі, народу. «Невже я зайвий чоловік тому, що люблю безумно Україну?» (Микола Хвильовий).

Знайомство з творчістю Миколи Хвильового дає нам змогу поринути в душевні метання героїв письменника, оцінити його оригінальну методу та осягнути всю велич цієї трагічної постаті.

Твори письменника залишаться у скарбниці української культури  однією з неперевершених сторінок, як запорука майбутнього розквіту, вимріяного Миколою Хвильовим.

Запрошуємо до перегляду!