КОІПОПК

Вер 15 2021

Print this Запис

Діяльність психологічної служби в умовах реформування освіти

Сьогодення насичене новими ідеями розбудови освіти. Нові соціальні умови спонукають до кардинальних змін у роботі психологічної служби.

Піклування про здоров’я, психологічний комфорт, безпечне середовище, всебічний розвиток та багато інших важливих тем стали актуальними.

15 вересня під час проведення інструктивно-методичної наради представники психологічної служби нашого регіону спільно проаналізували свою роботу та орієнтуючись на виклики сьогодення визначили важливі напрями роботи в 2021/2022 навчальному році.

Під час виступів обговорили питання про:

  • налагодження комунікації працівників психологічної служби з фахівцями інклюзивно-ресурсних центрів;
  • особливості роботи практичного психолога зі шкільними колективами відповідно до специфіки освітнього закладу;
  • рівні підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами.

Практична частина наради була спрямована на опрацювання професійного стандарту за професією «Практичний психолог закладу освіти». Учасники описали професійні компетентності, знання, уміння та навички відповідно до трудових функцій практичного психолога.

Для подальшого планування та ефективного соціально-психологічного супроводу освітнього процесу розглянули:

  • пропозиції з питань удосконалення взаємодії центрів професійного розвитку педагогічних працівників та територіальних громад;
  • порядок реагування на випадки самоушкоджуючої поведінки, булінгу та насильства в освітньому закладі.

Учасники отримали в подарунок навчально-методичні матеріали, розроблені працівниками інституту та Благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї».

За особливі досягнення в роботі, ініціативність, наполегливість та з нагоди 30-річчя створення психологічної служби системи освіти України висококваліфікованих фахівців психологічної служби Київщини відзначили подяками Міністерства освіти і науки України та ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

Бажаємо колегам творчої наснаги та успіхів у подальшому розвитку психологічної служби Київщини!