КОІПОПК


Тра 12 2022

Print this Запис

Діяльність психологічної служби: реалії та перспективи

І знову об’єдналася психологічна спільнота в онлайн-зустрічі для вирішення нагальних питань та для допомоги один одному. У тривожний і складний теперішній час важливо триматися разом і концентрувати свої зусилля на спільних справах тож  12 травня в межах циклу заходів «Коло підтримки», що реалізується на базі інституту, фахівці психологічної служби Київщини спільно з Головним управлінням ДСНС України в Київській області працювали над питаннями:

  • Катерина Гайдамачук, старший психолог відділу психологічного забезпечення Головного управління ДСНС України у Київській області, надала практичні рекомендації першої психологічної допомоги. Поділилася власним досвідом роботи в екстрених ситуаціях. Психологиня розповіла про набір простих і чітких, але таких важливих кроків, які допоможуть стабілізувати людину в перші часові проміжки критичної ситуації. Роз’яснила, як краще підтримати людину емоційно та допомогти опанувати себе, а головне – не нашкодити. Пані Катерина зазначила, що постраждалі особи, які вчасно отримали першу психологічну допомогу, у майбутньому значно витриваліші, здатні швидше відновитися і включитися в активне життя. Для цього, наголосила спікерка, не обов’язково бути психологом, достатньо бути людиною й навчитися базовим принципам першої допомоги.
  • Фахівці відділу практичної психології і соціальної роботи інституту деталізували питання та інструкцію заповнення звітних матеріалів; пояснили особливості узагальнення аналітичних матеріалів в умовах військового стану; наголосили на важливості роботи практичних психологів і соціальних педагогів на місцях, та визначили проблеми які виникають у фахівців, а також акцентували необхідність охоплення психологічною допомогою дітей, які навчаються в закладах освіти де відсутні спеціалісти психологічної служби.
  • Спікерка Юлія Гребеніченко, методистка відділу моніторингу якості освіти інституту, познайомила учасників з майндфулнес практиками «фітнесу для розуму й тіла», які допомогають концентруватися на повній усвідомлюваності своїх думок, емоцій і досвіду в кожному моменті, а за допомогою метафоричних карток та аудіопрактики присутні поповнили власний ресурс позитивними емоціями.
  • У блоці «Поділись історією» спікерка Євгенія Філоненко, психолог комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Обухівської міської ради, презентувала досвід роботи психологічної служби закладів освіти Обухівської МТГ. Розповіла про створений канал «Психологічна служба Обухівської МТГ з питань нормалізації емоційного стану дорослих та дітей»; про платформу Padlet, на якій створено дошку з актуальною інформацією «Путівник для допомоги». Також практичні психологи закладів освіти Обухівської громади створюють відео-заняття та організовують «Ресурсні зустрічі» для дорослих та дітей на каналі «Дитячий садок. Обухів (онлайн)».

Зустріч пройшла у дружній, позитивній атмосфері. Учасниці поділитися власними відчуттями проведених технік і думками про набуті знання, висловили важливість організованих зустрічей та внесли пропозиції щодо подальшого розгляду питань, із посмішками та наповнені ресурсними техніками повернулися до роботи на місцях.