День Європи, який в Україні щорічно відзначається в третю суботу травня, цього року припадає на 16 травня і є символом започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. Основна ідея загальноєвропейського Дня – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у «Європейському домі”»
Рішення щодо відзначення Дня Європи було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер. У 1997-1998 роках до святкування Дня Європи залучилися держави-кандидати на вступ у ЄС. У цих країнах святкування набуло певного політичного забарвлення і було спрямоване на формування громадської думки стосовно підтримки вступу до Євросоюзу. Проводилися регіональні конференції та круглі столи; публічні дебати, виступи на телебаченні та радіо громадських діячів; широка інформаційно-роз’яснювальна кампанія; культурно-розважальні програми та спортивні змагання тощо.
Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації. Багаторічній досвід організації Дня Європи в Україні вказує на те, що цей День поступово стає справою державного значення і відіграє непересічну роль у формуванні громадської думки в Україні про майбутнє нашої держави в європейській сім’ї народів. У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.
У світовій літературі є безліч письменників, творчість яких вважається не тільки найвищим злетом національної культури, але і її найхарактернішим втіленням. Письменники Європи залишили нам воістину багатогранну спадщину – свої твори. Європейська література утверджує вічні цінності, зосереджує свою увагу передусім на людині, її особистому, громадському житті, ставить і розв‘язує кардинальні питання буття; що є добро, а що – зло? У чому сенс життя?
До Дня Європи в Україні працівниками бібліотеки інституту підготовлено віртуальну книжкову виставку «Письменники Європи», яка об’єднує геніїв слова за географічною ознакою. Запрошуємо користувачів бібліотеки здійснити віртуальну подорож, пізнати Європу, її історію, культуру та традиції, познайомившись з кращими зразками художньої європейської літератури. Ви зможете відвідати такі країни як Австрія, Бельгія, Велика Британія, Італія, Іспанія, Литва, Німеччина, Норвегія, Франція, Польща, Чехія. На сторінках віртуальної виставки ви знайдете твори Ф. Кафки, М. Метерлінка, В. Шекспіра, Д. Дефо, Д. Свіфта, Ч. Діккенса, Р. Стівенсона, Г. Веллса, А. Данте, С. Сервантеса та багатьох інших.
Мета виставки – знайомство з Європою, континентом різних культур, релігійних та правових традицій, популяризація загального європейського культурного надбання, а також формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України.