КОІПОПК


Гру 22 2022

Print this Запис

Білоцерківська волонтерська група «Шалені бджілки»

Музей історії освіти Київщини КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» продовжує освітній онлайн-проєкт «Нескорена, велична Україна. Освітяни Київщини – незламні у війні», започаткований у серпні 2022 року.

Мета проєкту – зібрати свідчення про воєнні злочини росії проти українського народу, моральні й матеріальні збитки системи освіти Київщини, участь педагогів у волонтерській діяльності, ушанувати пам’ять жертв трагедії російсько-української війни, сприяти гуманізації людства завдяки збереженню пам’яті.

Один із напрямів цього проєкту є напрямок «Педагоги Київщини – волонтери».

Сьогодні українські волонтери – це дієва сила нашого народу, допомога всюди й завжди, це міцні  плечі, які  добровільно й безкорисливо беруть на себе вантаж турбот і наближають нашу спільну Перемогу. Це Воїни добра, милосердя і вседопомоги, які підхоплюють те, що не встигає зробити держава в надважкі для України часи.

Масштабну волонтерську діяльність здійснюють педагоги Київщини. Представляємо волонтерське об’єднання освітян м. Білої Церкви – Білоцерківську волонтерську групу «Шалені бджілки», яку очолює Євдокія Степанівна Мустецова.  

Цю волонтерську групу однодумців створено 8 років тому для спрямування зусиль чесних, свідомих і патріотично налаштованих громадян для надання допомоги захисникам України.

«Наша мета, – говорить Євдокія Мустецова, – надання всебічної та прямої адресної допомоги бійцям 72 бригади Чорних запорожців, які боронять Україну від російської навали на першій лінії фронту.

Відтак сотні педагогів міста приєдналися до волонтерського руху: допомагають у гуманітарних штабах, плетуть маскувальні сітки, «кікімори-накидки» (різних моделей та різного кольору відповідно до природних умов) для передової, закуповують амуніцію відповідно до запитів військових тощо. Найкращі зразки волонтерської спільноти продемонстрували вихователі дошкільних закладів міста Білої Церкви. Волонтерство стало складовою їхнього життя. Освітяни роблять внесок у перемогу України.

На передову, де ведуться бої, ми відправляємо продукти харчування, одяг… Як тільки бійці потребують термінової допомоги,  наші «бджілки» просто «шаленіють» – в’яжуть сітки, кроять, шиють, шинкують імбир і лимони, навіть мед у «чарунки» взимку вкладають. Студенти «перетрушують» скрині своїх бабусь у пошуках білої тканини для маскувальних сіток – кипить робота. І вклад кожного дуже важливий – хтось працює вдома, хтось приходить у центр і кожна «бджілка» приносить до «вулика» свій вклад у перемогу!»

Як найбільш активних у волонтерській діяльності Евдокия Мустецова відзначила таких вихователів, учителів, науковців, а також пенсіонерів-освітян: Інну Бараненко, Валентину Клименко, Наталію Глиняну, Ларису Панасюк, Ліану Миколаєнко, Світлану Гапоненко, Олександру Мороз, Тетяну Святецьку, Людмилу Вагіну, Світлану Соболєву, Наталію Миколенко, Оксану Вукович, Ірину Судорженко, Ріту Мількову, Ірину Бростовську, Тетяну Бойко, Лілію Бойко, Тетяну Строкач, Людмилу Редько та інших.

Координатором загальних питань і загальновійськової допомоги Білоцерківської волонтерської групи «Шалені бджілки» є Юрій Москаленко,  Народний Герой України (недержавна нагорода), який усі роки війни допомагає військовим: постійно доправляє в зону бойових дій обмундирування, пристрої безшумної стрільби, продовольчі товари та інше обладнання, якого потребують військові.

Нещодавно волонтери групи «Шалені бджілки» відкрили благодійний новорічний ярмарок у магазині «Окей»; продаж від ексклюзивних виробів на ярмарку  піде на закупівлю теплих речей військовим ЗСУ.

Війна триває… Тож нашим воїнам-захисникам необхідна підтримка, постійна, вчасна, моральна й матеріальна, бо це покращує результат їхньої роботи, наближає Перемогу над ворогом.

Бажаємо всім волонтерам міцного здоров’я, добробуту, наснаги до добрих справ, родинного затишку і тепла, миру та благополуччя. Низький уклін людям волонтерської праці! Разом із воїнами вистоїмо, зможемо, переможемо!