Негативний характер корупції є безперечним у суспільстві. Насамперед, корупція краде можливості й перешкоджає розвитку та процвітанню. Стає складніше реалізовувати свої законні права. Сучасна світова історія демонструє нові наслідки корупції – послаблення держави та її спроможності захищати свою незалежність і кордони. Ми є учасниками історично значущої події – наша держава щодня героїчно чинить супротив армії агресора.
Українці демонструють не лише фантастичну згуртованість і взаємопідтримку, а й нетолерування будь-яких проявів корупції та недоброчесної поведінки, адже зараз це як ніколи може мати катастрофічні наслідки для країни. Ми побачили на практиці, як корупція в російській федерації зробила її армію неспроможною. І це те, чого не можемо допустити в Україні. Нульова толерантність до корупції – запорука не лише розвитку нашої держави, а й виживання.
Говорячи в школі про тему корупції як суспільного явища, важливо дати учням розуміння, що таке корупція (яких видів і форм вона може набувати та в яких сферах життя виникати), а також ознайомити зі способами запобігання корупційним практикам і їх подолання. Учні мають набути знань про те, чому важливо дотримуватися доброчесних стратегій поведінки та не бути толерантними до проявів корупції.
Анна Тіщенко, уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції (тел: 096 075 04 13)
Колеги, хочу поділитися з вами матеріалами, напрацьованими професійною командою НАЗК, для більш ефективної роботи у формуванні Доброчесного суспільства.
Тиждень доброчесності 2024 в ЗЗСО
Тиждень доброчесності методична рекомендації