Уявіть собі світ, де кожен учень – це унікальний пазл, а штучний інтелект – ключ, що допомагає зібрати його в цілісну картину знань. Чи можемо ми навчити ШІ розуміти дитячі мрії та адаптувати освіту під індивідуальні потреби? Чи зможемо ми подолати виклики сьогодення та відкрити двері до майбутнього, де кожен учень розкриє свій потенціал?
Саме ці питання розглядали на другому занятті захопливого майстер-класу «Використання штучного інтелекту в початковій школі: виклики сьогодення» під керівництвом методиста навчально-методичного кабінету «Науково-методичний центр професійного розвитку» КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» Солдатенко Тетяни Михайлівни та вчителя початкових класів Броварського ліцею № 7 Волинець Тетяни Іванівни.
22 учасники продовжували досліджувати актуальні питання та виклики, пов’язані з інтеграцією ШІ в освітній процес.
- Розглянули конкретні приклади використання штучного інтелекту в початковій школі для створення вчителями персоналізованих навчальних матеріалів, автоматизації рутинних завдань.
- Ознайомилися з практичними інструментами та платформами, які можна використовувати в роботі з учнями початкових класів: озвучування текстів, ширші можливості чатів GPT, ‘оживляння’ малюнків, створення відео з малюнка.
- Обмінялися досвідом та ідеями з використання ШІ в освіті, а також учасники запропонували власні ідеї.
Знання та навички, отримані на цьому занятті профспільноти, допоможуть педагогам ефективніше використовувати потенціал штучного інтелекту для покращення якості освіти та розвитку дітей України.