КОІПОПК


Бер 01 2025

Print this Запис

Учительська спільнота – осередок відродження гончарного ремесла

Одним із видів декоративно-ужиткового мистецтва, що сягає своїм корінням глибини віків, але не втрачає популярності й нині, є гончарство. Від трипільської культури до сучасних арт-фестивалів українське гончарство продовжує вражати своєю різноманітністю і глибиною. Саме тому робота обласної педагогічної студії «Формування культурної компетентності учнів засобами декоративно-ужиткового мистецтва (на прикладі ліплення)», координатором якої є викладач кафедри природничо-математичної освіти та технологій КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів»  Тетяна Винарчук, а керівником – учитель образотворчого мистецтва Фастівської школи народної майстерності Оксана Постернак,  спрямована на відродження традиції гончарства, виховання в учнів ціннісного ставлення до витворів мистецтва, популяризації глиняних і керамічних виробів.

На другому занятті гончарної студії учасники довідалися про зооморфні мотиви в українській кераміці, косівську та опішнянську дитячу іграшку: свищик, унікальні варіанти стилістики птахів, свійських тварин, звірів. Крім того, дізналися, що будь-який гончарний виріб – це поєднання  стихій: землі, води, повітря й вогню, адже глина береться із землі, поєднується з водою, готові вироби висушуються та обпалюються. Також з’ясували особливості будови та звукоутворення цієї дитячої забавки, способи та прийоми ліплення.

Кожна іграшка, зроблена з чистими думками, щиросердно і з любов’ю, – справжній оберіг і унікальний пластичний витвір уяви і фантазії.

Учасники студії щиро подякували організаторам майстер-класу за позитивні емоції, набуті знання та досвід.