КОІПОПК


Сер 22 2023

Print this Запис

Серпневі освітянські сесії педагогів Київщини. Безпека та ментальне здоров’я в освітньому процесі

22 серпня 2023 року на базі КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» відбулася форсайт-сесія «БЕЗПЕКА ТА МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ» у рамках обласного освітнього форсайту «КИЇВЩИНА: РОЗВИТОК ОСВІТИ У ВОЄННИЙ ЧАС ТА ПІСЛЯ ПЕРЕМОГИ».

У заході взяли участь директори ІРЦ та працівники відділів освіти, відповідальні за діяльність психологічної служби в закладах освіти області (193 особи).

Учасників заходу привітали Тетяна Шкода, заступник директора департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації та Євгенія Бачинська, ректор КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», кандидат педагогічних наук, доцент, презентувавши обласну програму «Ментальне здоров’я – нейромережа Київщини» в територіальних громадах Київської області.

   

Старший науковий співробітник Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи, голова ГО «Агенція Розвитку Проєктних Ініціатив», Юрій Луценко, наголосив на особливостях роботи з психотравмою та окреслив шляхи допомоги у її подоланні.

Катерина Квятковська, координатор міжнародного проєкту «Психічне здоров’я для України», який реалізується за підтримки Уряду Швейцарії та Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC), познайомила присутніх з проєктною ініціативою «Концепція школи, чутливої до психічного здоров’я».

Про найважливіші аспекти впровадження проєкту «Про. Світ» «Безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей» зазначила Олександра Пєтушкова, керівник Центру інноваційної освіти.

Євгенія Бачинська презентувала присутнім обласний проєкт «Безпека та ментальне здоров’я населення громади» та Start Up «Цифровий методичний ресурс «E-KRISTTI».

Учасникам заходу також було запропоновано взяти участь у роботі тематичних локацій «Формуємо безпечне та здорове освітнє середовище».

Роботу першої локації «Психосоціальна підтримка та безпечне сприятливе середовище в освіті» забезпечували обласні сертифіковані коучі Леся Шелест, Галина Слободяник, Марина Славінська та Людмила Локоткова – працівники КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», які провели презентаційний тренінг та ознайомили учасників з міжнародними проєктами: «Психічне здоров’я для України» (МН4U) за підтримки Уряду Швейцарії та Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC); «Розбудова стійкої системи громадського здоров`я» (USAID) за підтримки Уряду США, Міністерства охорони здоров`я України, Центру громадського здоров`я та в рамках ініціативи Першої леді України Олени Зеленської з побудови Національної програми психічного здоров`я та «Розвиток систем попередження та реагування на насильство в закладах освіти та підвищення стійкості підлітків» від Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) та ГО «Ла Страда-Україна»

 

У другій локації «Збереження ментального здоров’я учасників освітнього процесу в умовах сьогодення» працювали обласні сертифіковані коучі: Олена Дерій, Антоніна Шевченко, Олена Алєксєєва, Юлія Гребеніченко – працівники КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», які під час проведення презентаційного тренінгу ознайомили учасників з міжнародними проєктами: «Психолого-педагогічна підтримка дітей, батьків та педагогів в умовах надзвичайної ситуації (практичні дії та підтримка)» від Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» за підтримки Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ); «Плекання резильєнтності в освітніх закладах», ініційований Міністерством освіти і науки України, спільно з Українським благодійним фондом «Коло сім’ї» та за підтримки міжнародного проєкту «Americares»; «Кризова психологічна допомога», розроблений Ізраїльською коаліцією травми в рамках стратегічної програми Фонду психологічної реабілітації дітей та дорослих, що постраждали від війни – Mental Health та «Про. Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей» від німецької урядової компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та ГО «Про.Світ».

Захід пройшов у дружній, наповненій позитивними емоціями атмосфері. Учасники активно долучались до обговорення питань, із захопленням виконували практичні вправи та обмінювались досвідом роботи, що сприяло виробленню спільного бачення втілення позитивних змін.