Я вишию сорочку кольорову
Й по білім світі гордо в ній піду.
У ній зустріну пору світанкову
І щастя світле я у ній знайду.
Надія Красоткіна
«Захистимо своє!» – саме під таким гаслом відбувся День вишиванки у КНЗ КОР «КОІПОПК» – барвисто, зворушливо, чуйно, піднесено.
Українські традиції – одні з найкрасивіших у світі. Національна пам’ять надзвичайно важлива, і тільки ми усі разом можемо її зберегти та передати нащадкам. Реалії сьогодення показують, що наша найбільша цінність найвідповідальніша місія – бути українцем. Тому зараз вишиванка не просто одяг або бренд, а символ нескореності і свободи.
Вишиваний ранок в інституті розпочався із виставки українських рушників та традиційного жіночого вбрання, яку організувала методист музейної освіти та бібліотечної справи Ольга Пількевич. Пишні рослинні візерунки Наддніпрянщини, багатобарвні геометричні орнаменти Прикарпаття, акуратно викладені рельєфні стібки, характерні для Поділля… понад півсотні рушників – своєрідних візитівок України захоплювали колег та звичайних перехожих.
Теплий, задушевний і патріотичний тон свята продовжила поетично-пісенна зустріч, організована та проведена нашими колегами – доцентом кафедри суспільно-гуманітарної освіти Світланою Ковальовою та методистом відділу предметів художньо-естетичного циклу Альоною Чебан. Захід розпочався хвилиною мовчання – шаною пам’яті жертв депортації кримських татар та загиблих захисників незалежної України. А потім слухали про історію вишиванки, пісенні твори та поезію.
Українським народом складено багато пісень про мову, цінність сили й духу, патріотизм і гарт, природу і вишиванку, – дзеркал, в яких відображається доля і недоля, в чародійній силі яких криється одна з таємниць нашої незламної живучості. Проникливо і натхненно лунали твори «Рідна мова», «Повертайтеся, лелеки, в Україну», відбулася прем’єра авторської пісні Альони Чебан «Вишиванку одягну», у виконанні гурту «Ліберті» Сквирського академічного ліцею.
Війна внесла зміни у наше звичне життя. Війна навчила нас ще більше цінувати рідних і близьких, а пісня «Цінуй, хто поруч» від чарівних дівчат гурту «Ліберті» нагадала, щоб ми не забували частіше говорити кожній дорогій нам людині слова любові й дяки, обіймати, турбуватися і пробачати.
У військовий час патріотичні пісні особливо значимі. Народжені на фронті, вони розкривають душу, прагнення перемоги, здійснення мрії, моральну та духовну красу наших захисників. Саме така пісня «Тримайся, моя рідна Україно», народжена війною, прозвучала у авторському виконанні Альони Чебан.
Приємним сюрпризом був виступ малечі з інструментального ансамблю «Чарівні дзвіночки», які виконали віночок популярних мелодій «Червона калина», «Стефанія», «Хай буде весна», «Україна переможе». Ці пісні воєнного часу назавжди у наших серцях як і пам’ять про тих, хто віддав своє життя, боронячи Україну.
Українці – нація нескорених, яка творить майбутнє в сьогоденні під жовто-блакитним стягом – символом незламності, символом волі, символом Незалежності! Українська вишивка – генетичний код у любові до Батьківщини, до наших традицій, історії і спадщини.
А наостанок зустрічі колеги разом із маленькими артистами дружно заспівали улюблену українську народну пісню, яка стала другим гімном нашої рідної України «Ой у лузі червона калина».
Учасники зібрання щиро подякували організаторам за творчу зустріч, сповнену душевним теплом, глибоким почуттям патріотизму й національної гідності.