“Робити вигляд, що гаджетів не існує, що це – ворожа річ для школи, безглуздо. Вони вже є частиною життя, тому їх треба робити частиною освітнього процесу, – вважає натхненник руху EdCamp в Україні, радник
міністра освіти та науки України Олександр Елькін.
Оскільки медіакультура утвердилася практично в усіх галузях людського життя, зокрема й в освітньому просторі, вчителю надається можливість підвищити якість уроку, використовуючи багатогранний світ Інтернету та медійності.
У контексті сучасних викликів актуальною темою обласного майстер-класу Лісовенко Людмили Олексіївни, учителя історії та правознавства, Горностайпільського ліцею Іванківської селищної ради обрано «Цифрові освітні ресурси у практиці роботи вчителя суспільствознавчих предметів».
Учасники майстер-класу змогли ознайомитись із великою кількістю онлайн-застосунків, які можна використовувати на уроках, а також визначити їх позитивні та негативні сторони. На першому занятті, яке відбулося 25 січня, Людмила Олексіївна переконала учасників у ефективності онлайн-тестів, використовуючи сервіс Сlasstime. Це універсальний помічник вчителя, який допомагає відслідковувати рівень прогресу у навчанні усього класу в реальному часі, визначати прогалини у знаннях учнів. Учителі змогли попрактикуватись у цьому сервісі, з подальшим детальним аналізом. Ознайомилися також із вебсервісом Live
Worksheets, який дозволяє вдосконалювати робочі матеріали, створені в форматах docx, pdf, jpg і png. та перетворює звичайні сторінки в інтерактивний матеріал для самоперевірки, збагачує урок миттєвою візуалізацією.
Координує роботу майстер-класу Іванченко Валентина, методист відділу суспільствознавчих предметів інституту.
По завершенню заняття учасники обласного заходу отримали домашнє завдання: створити 12
різнорівневих тестів у сервісі Classtime.
Віртуозність Людмили Олексіївни у цифровому просторі приємно вразила колег. Тому усі налаштувалися на ефективну співпрацю й підвищення власної інформаційно-цифрової компетентності.