КОІПОПК


Сер 31 2022

Print this Запис

Інструктивно-методична нарада «Географічна освіта у 2022/2023 навчальному році: реалії та перспективи»

30 серпня,в режимі онлайн відбулася інструктивно-методична нарада «Географічна освіта у 2022/2023 навчальному році: реалії та перспективи». На зустріч були запрошені консультанти ЦПРПП, працівники місцевих органів управління освітою, які координують роботу вчителів географії, керівники МО вчителів географії та вчителі.

У нараді взяли участь:

  • Тетяна Назаренко, завідувачка відділу навчання географії та економіки, доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник Інституту педагогіки НАПН України.
  • Андрій Довгань, завідувач кафедри природничо-математичних дисциплін та технологій КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», кандидат географічних наук.
  • Валерій Совенко, завідувач відділу географії та економіки КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів».

Під час заходу розглядалися такі актуальні питання щодо викладання предмета:

  • організаційно-методичне забезпечення викладання географії у 2022/2023 навчальному році в умовах НУШ;
  • особливості роботи за оновленими програмами з географії;
  • оцінювання навчальних досягнень учнів у закладах загальної середньої освіти;
  • запровадження формувального оцінювання на уроках географії;
  • планування освітнього процесу з географії;
  • організація освітнього процесу з географії в умовах дистанційного навчання;
  • професійний розвиток педагога.

Тетяна Назаренко наголосила на тому, що працівниками їхнього відділу розроблені методичні рекомендації щодо організації навчання учнів в умовах війни, адже  ситуація в країні лишається небезпечною, освітянам варто бути готовими до різного розвитку подій – від традиційних уроків у школі до продовження дистанційного формату навчання.

Про реалізацію завдань Державного стандарту базової середньої освіти (2020 р) та Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти (2011 р) наголосив Андрій Довгань. Акцент уваги було зосереджено на точкових змінах в оновлених програмах з географії в основній  (6-9 класи) і старшій школі (10 – 11 класи) та компетентнісному підході до навчання.

У ході наради Валерій Совенко проаналізував зміст інструктивно-методичних рекомендацій щодо організації освітнього процесу та викладання географії у закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році. Лист Міністерства освіти і науки України № 1/9530-22 від 19.08.2022. 

Участь у заході дала можливість учасникам обговорити актуальні питання географічної освіти, збагатитися порадами, творчими знахідками та цікавими ідеями. Учасники наради також обговорили питання організації методичної роботи у громадах. Домовилися про створення Viber-групи та онлайн-консультпункту, періодичне засідання якого допоможе у вирішенні нагальних проблем організації освітнього процесу.