20 січня Галина Чоколова, вчитель початкових класів Старопетрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Петрівської сільської ради, керівник обласного майстер-класу «Формування математичних компетентностей молодших школярів за науково-педагогічним проєктом «Інтелект України», провела друге заняття з теми «Вивчаю математичні процеси та явища».
Надзвичайно емоційним був початок зустрічі. З метою налаштування на продуктивну роботу та створення сприятливого середовища Галина Іванівна запропонувала учасникам інтерактивну вправу «Молекулярний рух», у ході якої учасники щораз для виконання завдання опинялися в різних малих групах.
Опрацювання вчителями початкових класів змістової лінії програми «Вивчаю математичні процеси та явища» відбувалося у формі гри «Конференц-зал». Для виконання завдання керівник майстер-класу методом ажурної пилки запропонувала учасникам за обраними зображеннями персонажів утворити спочатку «домашні» групи, а потім «експертні» за кольором карток. Великий і важливий обсяг інформації було вивчено педагогами за досить короткий час.
Галина Іванівна познайомила учасників майстер-класу з методом моделювання математичних завдань, демонструвала різні види моделей, підкреслила важливість перетворення отриманої інформації на схему, таблицю, рисунок.
Під час виконання практичного завдання учасники визначали, на якому етапі роботи над задачею можна запропонувати подане завдання, складали задачі, які можна використати на інших етапах роботи. З великим задоволенням вчителі брали участь в інсценізації математичної казки «Переставний закон додавання».
Педагоги жваво обговорювали та ділилися досвідом використання інтернет-ресурсів на уроках математики.
Успіх змін залежить від вчителя. Від учителя, який постійно вчиться критично оцінювати свою викладацьку діяльність, намагається поглибити свої знання, шукає педагогічні відкриття, ідеї, нововведення. Великий потенціал для розвитку професійної компетентності вчителя саме в діяльності ось таких майстер-класів.