КОІПОПК


Сер 31 2021

Print this Запис

Інструктивно-методична нарада для консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників, які координують роботу вчителів освітньої галузі «Природознавство», керівників методичних об’єднань учителів географії, природознавства, економіки та київщинознавства

30 серпня 2021 року відбулася інструктивно-методична нарада для консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників, які координують роботу вчителів освітньої галузі «Природознавство», керівників методичних об’єднань учителів географії, природознавства, економіки та київщинознавства.

Зустріч відбулася в режимі онлайн, на платформі «Zoom». Усього в нараді взяли участь 72 особи. Учасники зібрання  обговорили зміст та завдання природничої освітньої галузі в контексті розбудови Нової української школи, проаналізували  новий Державний стандарт базової середньої освіти та модельні програми.

Від фахівців відділу географії, економіки та краєзнавства  Совенка Валерія Володимировича та Гудими Володимира Миколайовича педагоги отримали методичні рекомендації щодо викладання географії, природознавства, економіки та київщинознавства у 2021/2022 навчальному році. Не оминули питань підготовки й проведення інтелектуальних учнівських та професійних конкурсів, роботи обласних майстер-класів, курсів підвищення фахової кваліфікації, організації методичної роботи в регіонах.

У роботі наради взяли участь провідні науковці, методисти та автори підручників і навчально-методичної літератури. Так, Довгань Андрій Іванович, завідувач кафедри природничо-математичних дисциплін та технологій КНЗ КОР «КОІПОПК», кандидат географічних наук, ознайомив присутніх із новим Державним стандартом базової середньої освіти та особливостями підготовки до його впровадження. Назаренко Тетяна Геннадіївна, завідуюча відділом навчання географії та економіки Інституту педагогіки НАПН України, доктор педагогічних наук, окреслила основні напрями організації навчально-виховного процесу з географії, природознавства, економіки у 2021/2022 навчальному році, а також акцентувала увагу на реалізації компетентнісного та діяльнісного підходів у навчанні географії. Яценко Володимир Сергійович, старший науковий співробітник відділу навчання географії та економіки Інституту педагогіки НАПН України, кандидат педагогічних наук, як співавтор модельної навчальної програми з нового інтегрованого курсу «Природничі науки» продемонстрував особливості методики. Кобернік Сергій Георгійович, доктор педагогічних наук, професор кафедри психолого-педагогічних дисциплін НПУ імені М.П. Драгоманова, акцентував увагу на практичній спрямованості географічної освіти у 2021/2022 навчальному році. Сосса Ростислав Іванович, доктор географічних наук, професор, завідувач кафедри картографії та геопросторового моделювання Національного університету «Львівська політехніка», підняв досить актуальну тему, яка стосується формування картографічної компетентності учнів на уроках географії. Про особливості підготовки учнів до ЗНО з географії присутніх поінформував Савчук Іван Григорович, голова центральної предметної комісії з географії УЦОЯО, кандидат географічних наук.

Підсумком наради стало вироблення рекомендацій.

РЕКОМЕНДАЦІЇ
інструктивно-методичної наради  «Викладання географії, природознавства, економіки та київщинознавства у 2021/2022 навчальному році»

  1. Провести засідання методичних об’єднань учителів географії, природознавства, економіки та київщинознавства, на яких обговорити сучасні підходи до планування і  здійснення освітнього процесу в галузі «Природознавство»

Керівники методичних об’єднань учителів географії, природознавства, економіки та київщинознавства
Серпень–вересень 2021 року

  1. Спланувати роботу методичних об’єднань учителів географії, природознавства, економіки та київщинознавства з урахуванням нових сучасних підходів до змісту шкільної освіти.

Керівники методичних об’єднань учителів географії, природознавства, економіки та київщинознавства
Серпень 2021 року

  1. Сформувати банк даних про освітній рівень та кількісний склад учителів географії, природознавства, економіки та київщинознавства закладів освіти Київської області та надіслати в інститут для узагальнення.

Керівники методичних об’єднань учителів географії, природознавства, економіки та київщинознавства
До 15 жовтня 2021 року

  1. Створити постійно діючий консультпункт із питань підготовки вчителів до нового формату викладання предметів природничої освітньої галузі у Новій українській школі.

Відділ географії, економіки та краєзнавства КНЗ КОР «КОІПОПК»
Протягом року (перший вівторок місяця)

  1. Із метою підготовки вчителів до сучасного компетентнісного викладання географії, природознавства, економіки та київщинознавства організувати проведення курсів підвищення фахової кваліфікації.

Відділ географії, економіки та краєзнавства КНЗ КОР «КОІПОПК»
Протягом року