28 червня в Україні відзначається державне свято – День Конституції України. У 1996 році Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави і спираючись на багатовікову історію українського державотворення, на світовий досвід, прийняла Основний Закон України – Конституцію, яка стала реальною й дієвою основою розбудови незалежної демократичної держави як повноправної учасниці світового співтовариства. Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності й демократії, гарант незалежності й соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність – фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення й вибудовується майбутнє українського народу.
У різні періоди існування українського народу були спроби отримати юридичне оформлення держави. Ще в період Київської Русі на віче укладалися договори між князем і народом, князем і його дружиною. Особливу роль у формуванні конституційних ідей в Україні відіграла Конституція гетьмана Пилипа Орлика, прийнята 5 квітня 1710 року, ставши в Європі першим подібним документом. Адже конституцію Сполучених Штатів Америки було схвалено лише 1787 року, конституцію Франції та Польщі – 1791 року.
До Дня Конституції України Валентиною Сутковою, завідувачем бібліотеки, та Вірою Веровенко, бібліотекарем КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», підготовлено віртуальну виставку «Стабільність Конституції – стабільність держави». Представлені видання відображають найважливіші історичні моменти конституційного процесу на складному й довгому шляху державотворення України. Вони надають можливість кожному ознайомитися з важливим значенням Конституції, у якій закріплено право українського народу мати власну суверенну й незалежну державу, а також знайти відповідь на запитання: якою є історія українських конституцій; хто з відомих українців були їх авторами; коли і за яких суспільно-політичних умов прийнято чинну Конституцію України.
Сподіваємося, що запропоновані видання допоможуть усім бажаючим послідовно розглянути основні етапи становлення та розвитку української конституційної ідеї.