КОІПОПК


Бер 29 2021

Print this Запис

Завершилися курси підвищення фахової кваліфікації вчиителів зарубіжної літератури з проблеми «Інноваційний інструментарій учителя-філолога» (розробники: Химера Н.В., Гриценко О.Г.)

Добре тому, хто навчився вчитися.
Менандр

Із метою підвищення рівня професійної діяльності та набуття  нових сучасних ідей  і вмінь з 15 по 26 березня  2021 року  в онлайн-форматі на платформі «Google Meet»  пройшли авторські курси підвищення фахової кваліфікації для вчителів зарубіжної літератури з проблеми «Інноваційний інструментарій учителя-філолога» (розробники: Химера Н.В., Гриценко О.Г.).

Протягом двох тижнів слухачі курсів мали змогу ознайомитись з новими підходами у викладанні зарубіжної літератури, інноваційними освітніми технологіями та їх застосуванням у викладанні літератури, поглибити свої знання та суттєво підвищити рівень педагогічної діяльності.

Школа… Навчання… Інститут… Навчання… Робота… Навчання… Курси… Навчання… Важко не погодитися з К.Д. Ушинським: «Учитель живе до тих пір, поки він вчиться, як тільки він перестає вчитися, в ньому помирає вчитель». Робота в школі – це ніби морський простір: непередбачуваний, бурхливий, рідко спокійний, неосяжний, безмежний, інтригуючий і захоплюючий. Таким був кожен день курсів – насиченим та цікавим, прожитим продуктивно і корисно.

На високому рівні проводила свої лекції та практичні заняття Химера Наталія Володимирівна, методист відділу української мови та літератури, зарубіжної літератури Комунального навчального закладу Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів». На практичних заняттях слухачі курсів навчилися складати фанфікшни та усвідомили його роль у розвитку пізнавального інтересу учнів до літератури. Також працювали над створенням буктрейлера, який став сучасною рекламою художніх книжок; проаналізували їх різновиди, побачили основні прийоми роботи над створенням буктрейлерів, отримали методичні рекомендації.

Гриценко Олена Григорівна, вчителька зарубіжної літератури комунального закладу «Мироцька гімназія № 12» Бучанської міської ради,  поділилась своїми напрацюваннями, надала консультації щодо їх використання  та забезпечила можливість спробувати нові цікаві сучасні види роботи відразу на заняттях.

Приємним подарунком для вчителів-філологів Київщини була зустріч з Дев’ятко Наталією Володимирівною, кандидатом філософських наук, доцентом кафедри філософії Дніпровської академії неперервної освіти, членом Національної Спілки журналістів України і Національної Спілки письменників України, українською письменницею, перекладачкою, журналісткою та  літературним критиком.  У 2017-му році твори авторки увійшли до оновленої шкільної програми з вивчення української літератури: «Легенда про юну Весну»,  «Скарби Примарних островів», «Злато Сонця, синь Води». Наталія Володимирівна ознайомила слухачів з темою «Тенденції розвитку сучасної української та зарубіжної літератури». Письменниця люб’язно дала відповіді на запитання вчителів, презентувала свої відомі книги.

Курси підвищення кваліфікації дозволили не тільки розширити кругозір з питань сучасних підходів до організації освітнього процесу в школі, а й взяти участь в обговоренні проблем, що виникають в роботі з учнями. Цікаві ідеї, методи і прийоми з інноваційного інструментарію вчителя-філолога зроблять уроки зарубіжної літератури більш креативними та сучасними, дадуть можливості учням розкрити свої творчі здібності.  Набуті практичні уміння будуть неодмінно використані на практиці.

Курси підвищення фахової кваліфікації вчителів-філологів Київщини пройшли в комфортній і дружелюбній атмосфері,  слухачі та викладачі працювали як одна дружня команда.

Ми хочемо поділитись з усіма бадьорим позитивним настроєм.

Зустріч з Дев’ятко Наталією Володимирівною, кандидатом філософських наук, доцентом кафедри філософії Дніпровської академії неперервної освіти, членом Національної Спілки журналістів України і Національної Спілки письменників України, українською письменницею, перекладачкою, журналісткою та літературним критиком можна за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=2r-F2A2NIfI&t=3s