КОІПОПК


Бер 19 2021

Print this Запис

Обласний науково-методичний семінар «Специфіка використання ресурсів мережі «Інтернет» в освітньому процесі для підготовки учнів до складання ЗНО з географії у 2021 році»

Виживає не сильніший і не розумніший, а той, хто найкраще реагує на зміни, що відбуваються
(Гордон Драйден).

 Учителі географії Київської області готові стати сучасними, креативними та бути в постійному творчому пошуку, тому 18 березня 2021 року близько 100 осіб узяли участь в обласному науково-методичному онлайн-семінарі «Специфіка використання ресурсів мережі «Інтернет» в освітньому процесі для підготовки учнів до складання ЗНО з географії у 2021 році» на платформі «Zoom».

«Карта – альфа й омега географії», що переконливо довела Молочко Вікторія Валеріївна, кандидат географічних наук, провідний редактор Українського освітянського видавничого центру «Оріон», у виступі «Топографічні карти та їх практичне використання на уроках географії».

А застосувати на практиці картографічні знання можна було з Савчук Оленою Володимирівною, кандидатом географічних наук, провідним редактором Українського освітянського видавничого центру «Оріон», під час вирішення типових задач із використанням топографічних карт. Були запропоновані можливі картографічні завдання ЗНО з минулорічних збірників. Співробітники видавництва з радістю поділилися напрацюваннями УОВЦ «Оріон» і представили картографічну продукцію – серію атласів для 6-11 класів, а також дали вичерпні відповіді щодо їх використання в освітньому процесі з метою формування картографічних компетентностей учнів.

Як зацікавити сучасне покоління Z та зробити урок креативним показала Терещук Наталія Миколаївна, учитель географії Згурівського НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня» Згурівської селищної ради Броварського району. Розглядаючи питання «Онлайн-сервіси в освітньому просторі: віяння моди чи необхідність», учасники розгадували вікторини на платформі «Quizizz», проходили квест на Learningaps, квест-кімнату на Learnis.

Віртуальна реальність з використанням контенту Google Earth та інтерактивної дошки «Padlet» на уроках географії й природознавства розкриває нові можливості. Під контролем Чемерис Ольги Олегівни, учителя географії Переяславської гімназії Переяславської міської ради, можна було відвідати будь-який куточок нашої планети!

Координатор семінару Совенко Валерій Володимирович, завідувач відділу географії, економіки та краєзнавства КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», у виступі зазначив, що діджитал-світ із нами всерйоз і назавжди, і якщо сучасна молодь звикла до технологій, то освітній процес має піти їй назустріч. Використання онлайн-сервісів є не просто новим віянням часу, а необхідністю.