Події, що сталися на майдані Незалежності, щороку нагадують про боротьбу за свободу українського народу, прагнення жити за європейськими стандартами. Революція гідності, що датується листопадом 2013 – лютим 2014 року, сколихнула багатьох людей, не залишивши байдужими нікого як в Україні, так і поза її кордонами. Цей період в історії країни потребує глибокого осмислення кровавих уроків боротьби. Майдан поклав початок національній ідентифікації громадян нашої держави. Саме там пролилася кров Небесної Сотні – патріотів з усіх регіонів України, різних за національністю, віком, освітою, сімейним станом… Вони віддали життя за свої переконання. Але всіх їх об’єднала одна велика любов до Батьківщини, більша за життя. І тепер для народу України є святим обов’язком ушановувати пам’ять героїв, які змінили хід історії нашої держави.
День Героїв Небесної Сотні відзначається 20 лютого. Цю пам’ятну дату визначено Указом Президента України від 11.02.2015 № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».
До Дня Героїв Небесної Сотні Валентиною Сутковою, завідувачем бібліотеки, та Вірою Веровенко, бібліотекарем КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», підготовлено віртуальну виставку «Янголи на білих крилах…», на якій представлено книги про реальні факти трагічних подій під час Революції гідності, розповіді оборонців, медиків, священників, митців, людей різного віку та фаху, мешканців практично всіх регіонів країни, які були учасниками та свідками Майдану – етапу «народження нової нації». У виданнях можна знайти відповіді на низку не повністю досліджених питань, відкрити нові невідомі факти нашої історії, по-іншому сприйняти події, що відбувалися в ті дні. Збірники поезій, які презентовані на виставці, містять твори понад двохсот сучасних українських письменників, авторів-аматорів. Нікого не залишать байдужими вірші, що ввійшли до книги «Материнська молитва. Українки – героям Майдану». Автори – відомі поетеси й звичайні жінки, які тліють серцем за долю рідної країни й долю тих, хто став на шлях боротьби за світле майбутнє народу.
Мета книжкової виставки – ушанування пам’яті героїв, виховання патріотизму, національної гордості, почуття особистої відповідальності за долю своєї країни. «Герої не вмирають!» – саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів і дочок. Народ назвав їх Небесною Сотнею. На честь воїнів-захисників пишуть вірші, перейменовують площі, улаштовують імпровізовані меморіали, виконують скорботні пісні. Зокрема, пісня «Пливе кача…», яка звучала зі сцени майдану Незалежності під час прощання із загиблими, є гімном воїнів Небесної Сотні. Майдан – найважливіша сторінка української новітньої історії.
Горить свіча, і пам’яті сльоза,
Додолу з неї краплями стікає.
Земля ридає, плачуть небеса,
Героїв Україна пам’ятає…(Богдан Пісний)