Де є іще такі слова привіту,
Такі красиві, сонячні пісні?
Вкраїнська серед мов усього світу
Здається найбагатшою мені.
Наталія Жовнір
Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджене в листопаді 1999 року тридцятою сесією Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної і культурної багатоманітності.
Доля кожного народу нерозривно пов’язана з його мовою – тим життєдайним стрижнем, на якому формується культурна самобутність народу. Живильним джерелом розвитку етнічної самобутності нації є рідне слово й народні традиції.
Сьогодні у світі існує близько 6000 мов. На жаль, майже половина з них знаходиться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови. Сучасна Україна, як європейська держава з великим розмаїттям етнічних спільнот, надає можливість усім національним меншинам розвивати, збагачувати й зберігати материнську мову. Водночас, мовою національної консолідації є державна українська мова, яка відображає самобутність багатомільйонної української нації і є основою її духовності та історичної пам’яті. Вишукана в розмові інтелектуалів, суворо регламентована в діловодстві, гнучка й легка в бесіді друзів, образно багата й лексично наповнена в літературних творах – такою постає українська мова перед нами сьогодні. Нею розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. Вона – барвистий килим самоцвітів, що віками ткали генії нації і прості люди, які називають себе українцями, це криниця духовності й моралі, дзеркало українського менталітету, доброти, душевності, щирості.
Шануйте й любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу! Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!