КОІПОПК


Лют 05 2021

Print this Запис

Вебінар для вчителів початкових класів Київської області «Навчально-методичне забезпечення Нової української школи»

Як інтегрувати зміст початкової освіти? Як організувати освітній процес якісно, цікаво, як бути «на одній хвилі» з дітьми? Який він – сучасний підручник? 

Ці та інші питання вибору підручників обговорювалися 4 лютого 2021 року під час вебінару «Навчально-методичне забезпечення Нової української школи», організованого відділом початкової освіти КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» спільно з видавництвом «Ранок» для вчителів початкових класів Київської області. Спікерками вебінару були Ольга Михайлівна Гісь, кандидат фізико-математичних наук, психолог, учитель вищої кваліфікаційної категорії, лауреат міжнародної стипендії ім. Фулбрайта в галузі освіти, директор Школи  вільних та небайдужих (м. Львів), автор підручника «Математика. 4 клас», та Галина Афанасіївна Іваниця, перший проректор із науково-педагогічної роботи Вінницької академії безперервної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент, автор підручника «Українська мова та читання. 4 клас».

«Математика в мандрах – легко й цікаво» – таким є основний підхід до побудови підручника «Математика. 4 клас» (авт. Гісь О.М.). Під час обговорення автор розкрила особливості навчальної книги, яка є одним із ресурсів забезпечення концептуальних засад Нової української школи, яка уможливлює сучасну стратегію побудови освітнього процесу, сприяє реалізації компетентнісного, інтегрованого, тематичного, діяльнісного та ігрового підходів до організації навчання математики випускників початкової школи.

Основними засадами інтегрованого підручника «Українська мова та читання. 4 клас», за словами автора Іваниці Г.А., є текстоцентричний підхід до реалізації завдань мовно-літературної освітньої галузі Державного стандарту початкової освіти, спрямованість освітнього процесу на розвиток ключових компетентностей, збереження здоров’я учнів та самостійна продуктивна діяльність.

Невимушене професійне спілкування під час заходу стало ще  одним кроком до обговорення в учительських спільнотах та прийняття правильного рішення щодо вибору підручників, який триватиме до 9 лютого 2021 року.