18 листопада 2020 року в онлайн-форматі на платформі Google Meet відбувся навчально-практичний семінар «Мейнстрім учителя-філолога» для методистів районних, міських методичних кабінетів, центрів, які координують роботу вчителів зарубіжної літератури, керівників методичних об’єднань вчителів зарубіжної літератури та консультантів, у якому взяли участь 58 учасників.
Химера Наталія Володимирівна, методист відділу української мови і літератури, зарубіжної літератури КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», привітала учасників заходу, оголосила мету та завдання навчально-практичного семінару, розкрила методологічну основу сучасного креативного уроку зарубіжної літератури та зазначила, що сучасний учитель повинен бути агентом змін, коучем, фасилітатором, тьютором, модератором, який уміє зацікавити школяра, мотивує його навчальну діяльність, розвиває критичне мислення, формує конкурентоспроможну особистість.
Учасники навчально-практичного семінару розглянули такі питання:
- Мейнстрім учителя-філолога.
- Організація роботи віртуального кабінету вчителів зарубіжної літератури.
- Специфіка роботи вчителя зарубіжної літератури у процесі організації дистанційного навчання.
Харітоненко Леся Анатоліївна, учитель зарубіжної літератури, директор M’Andryk International School, переможець обласного конкурсу «Учитель року – 2020» у номінації «Зарубіжна література», провела майстер-клас «Мейнстрім учителя-філолога», у ході якого були представлені ідеї щодо організації завдань, які спонукають учнів до активної пізнавальної діяльності та прояву креативності. Учасники опрацювали як теоретичні, так і практичні аспекти організації роботи вчителя-словесника на уроках зарубіжної літератури, основні підходи та технології, необхідні для співпраці вчителя та учнів, вміння працювати колективно, чітко висловлювати власну думку, слухати та поважати погляди інших, зображати схематично свої знання.
Гриценко Олена Григорівна, учитель зарубіжної літератури Мироцької загальноосвітньої школи І–ІІ ступенів Києво-Святошинської районної ради, модератор обласного Віртуального кабінету зарубіжної літератури, запросила до співпраці творчих активних колег та наголосила, що Віртуальний кабінет – це своєрідний банк методичних матеріалів, розроблених учителями Київщини.
Химера Наталія Володимирівна зосередила увагу учасників заходу на специфіці роботи вчителя зарубіжної літератури у процесі організації дистанційного навчання.
Учасники семінару підбили підсумки та уклали рекомендації щодо впровадження окресленої теми в практичну діяльність учителів зарубіжної літератури Київщини.
Участь у навчально-методичному онлайн-семінарі дала можливість обмінятися досвідом, збагатитися мудрими порадами, творчими знахідками та цікавими ідеями.
Дякуємо всім за дружню атмосферу і спільну працю!