КОІПОПК


Жов 24 2019

Print this Запис

Одинадцята міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті»

22-24 жовтня 2019 року в Київському Палаці дітей та юнацтва відбулася  важлива подія в освітньо-педагогічному просторі – Одинадцята міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» і Десята міжнародна виставка освіти за кордоном «World Edu».

Організатором виставки є компанія «Виставковий Світ» за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України (лист МОН України № 1/9-724 від 27.11.2018, лист НАПН України № 2-7/234 від 02.11.2018).

Розпорядженням Кабінету Міністрів України виставці «Інноватика в сучасній освіті» з 2014 року офіційно надано статус міжнародної та включено до переліку виставок, що проводяться в Україні.

Міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» є найбільшим в Україні професійним форумом освітніх і науково-педагогічних інновацій, який з 2009 року представляє інноваційні досягнення національних і закордонних закладів освіти, експозиції сучасного навчального обладнання та дидактичних засобів, електронних освітніх ресурсів, інноваційних програм і рішень для забезпечення освітнього процесу сучасними засобами навчання, впровадження ефективних управлінських і педагогічних технологій.

Виставка є наймасштабнішим професійним заходом в освітньому середовищі України, спрямованим на презентацію, обмін досвідом, узагальнення та поширення інноваційних педагогічних, наукових і науково-технічних досягнень.

Від імені голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з вітальним словом до учасників і гостей виставки звернувся депутат Верховної Ради України, член комітету з освіти, науки та інновацій Ростислав Павленко.

Привітали  і виголосили найщиріші побажання організаторам, учасникам і гостям виставки:

Любомира Мандзій, заступник Міністра освіти і науки України, кандидат політичних наук, доцент;

Василь Кремень, президент Національної академії педагогічних наук України, член Президії НАН України, академік НАН України і НАПН України, доктор філософських наук, професор;

Юрій Завалевський, директор ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», доктор педагогічних наук, професор.

Цьогоріч у роботі Одинадцятої міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» взяли участь представники із 25 регіонів України.

Учасниками Десятої міжнародної виставка освіти за кордоном «World Edu» були організації та представництва Польщі, Чехії, Словаччини, США, Франції.

Програмою виставки передбачено проведення понад 90 заходів за участю керівників, провідних фахівців і науковців Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», науково-педагогічних і педагогічних працівників, представників закордонних навчальних закладів, агенцій, міжнародних представництв.

Учасники і гості виставки відвідали науково-практичні конференції, семінари, круглі столи, презентації, майстер-класи, воркшопи, педагогічні коучинги, дискусійні панелі, експертні дискусії, тренінги з актуальних питань реформування національної системи освіти.

23 жовтня 2019 року педагогічні працівники Васильківського району були активними учасниками Всеукраїнської конференції «STEM – світ інноваційних можливостей. Реалізація програми інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня “Я – дослідник”» відповідно до програми заходів ХІ міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті».

Заклади освіти Васильківського району, зокрема – Калинівський НВК № 1, ОНЗ-Путрівський НВК, Погребівська філія ОНЗ Путрівський НВК, Гребінківська гімназія та ОНЗ Гребінківський НВК активно долучилися до реалізації інноваційного освітнього проекту всеукраїнського рівня «Я – дослідник».

24 жовтня 2019 року відбулася науково-практична конференція «Психологічне здоров’я персоналу освітніх організацій: основні підходи до його забезпечення», організована Інститутом психології імені Г. С. Костюка НАПН України. Активну участь у роботі конференції взяла Шевченко А.М., завідувач кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» кандидат психологічних наук/

На виставці представлено матеріали 560 учасників: університетів, академій, інститутів, коледжів, наукових установ, закладів вищої, фахової передвищої та післядипломної освіти, закладів професійної (професійно-технічної) освіти, органів управління освітою, навчально-методичних і науково-методичних центрів (кабінетів), закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, виробників і постачальників засобів навчання, розробників освітніх порталів.

Комунальний навчальний заклад Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» взяв активну участь у конкурсах, які було організовано в рамках виставки.

У конкурсі з номінації «Розробка й упровадження інноваційних засобів навчання, проєктів, програм і рішень у закладах освіти» було презентовано науково-методичний комплект «Партнерська взаємодія фахівців дошкiльної освіти і батьків вихованців» (у 4-х частинах), підготовлений авторським колективом:

Стаднік Н. В., старший викладач кафедри педагогіки і психології дошкільної та початкової освіти Комунального закладу вищої освіти Київської обласної ради «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж», кандидат педагогічних наук;

Матушевська О. В., методист відділу музейної освіти та бібліотечної справи, викладач кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти Комунального навчального закладу Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів».

Шевченко А.М., Стаднік Н. В., Матушевська О. В. нагороджені дипломами Одинадцятої міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті», Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» за ефективну працю з розвитку освітнього й наукового потенціалу закладу освіти.

У ході виставки розробники і постачальники засобів навчання, сучасних програм і рішень для Нової української школи презентували електронні і технічні напрацювання для освітньої сфери, програмне забезпечення, навчальне обладнання, системи інтерактивного навчання, набори для проведення демонстраційних і лабораторних робіт, інтерактивні дошки, панелі і комплекти обладнання, інтерактивні медіацентри для навчання дітей (інтерактивні дитячі столи, підлоги, панелі, пісочниці, анатомічні столи), обладнання для освіти і реабілітації, шкільні цифрові лабораторії тощо, поділилися досвідом їх використання для забезпечення якості освіти.

Відбулася демонстрація дидактичних матеріалів, електронних підручників, програмно-методичних комплексів, меблів, обладнання, приладів і моделей від українських і світових виробників для забезпечення освітнього процесу.

З матеріалами виставки познайомилися освітяни, науковці, розробники сучасних засобів навчання, батьки і громадськість.