25 квітня на базі Іванківського районного ліцею відбулося заключне засідання обласної педагогічної студії вчителів географії та економіки (керівники: Кривульська Людмила Олексіївна, директор, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист, учитель географії та Димарчук Тетяна Вікторівна, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист, учитель економіки та географії) «Формування ключових компетентностей учнів у процесі навчання географії та економіки» для вчителів Київської області.
У заході взяли участь:
Совенко Валерій Володимирович, завідувач відділу методики викладання географії, економіки та краєзнавства КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти», вчителі географії та економіки Київської області – всього 33 особи.
На початку заняття у своєму виступі Совенко В.В. звернув увагу на нагальні питання, що турбують сучасну педагогічну спільноту й вчителів географії зокрема, а саме: особливості проведення ДПА та ЗНО, підготовку вчителів до викладання інтегрованого курсу природознавства в старшій школі, вибір підручників для 10 класу і т. ін.
У першій частині засідання до уваги слухачів педстудії були запропоновані уроки «Туризм як складова національної економіки, його види. Туризм в Україні. Міжнародний туризм» (географія, 9 клас) та «Валюта. Формування валютних курсів» (економіка, 11 клас), які були підготовлені та проведені у контексті компетентнісного підходу учнями 11 класу в рамках Дня самоуправління.
Перехід людства до інноваційного типу прогресу на початку ІІІ тисячоліття ознаменувався трансформацією постіндустріального суспільства в інформаційне, яке в перспективі перетвориться на суспільство знань. У цьому суспільстві головною цінністю стануть не самі знання, а людина як їх виробник, споживач і, так би мовити, модернізатор, оскільки знання все з більшою швидкістю застарівають і втрачають свою актуальність. Тому педагог має їх постійно оновлювати й поповнювати. Саме тому друга частина заняття була проведена з елементами тренінгу та мала назву «Можливості оn-line ресурсів для розвитку фахової майстерності педагога», де слухачів було ознайомлено з новими інтернет-ресурсами та проведено тренінг по створенню інтерактивних онлайн вправ на платформі learningapps.org – сервіс Веб 2.0.
На завершення засідання всі учасники отримали електронний варіант збірки «Інтерактивні вправи та структуровані конспекти – ефективний шлях до розвитку ключових компетентностей школярів», куди ввійшли кращі розробки навчальних занять слухачів педагогічної студії.
По закінченні заходу учасники отримали сертифікати за участь у роботі обласної педагогічній студії.
Вітаємо всіх нас! Бажаємо подальших успіхів та творчої наснаги!