КОІПОПК


Кві 16 2020

Print this Запис

Онлайн конференція «Що нового в освіті?»: нові можливості демократичної школи

Що нового в освіті? Ознайомлення з Законом України “Про повну загальну середню освіту” та «Рекомендаціями до побудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладі загальної середньої освіти» в інтерактивному онлайн просторі

Що нового говорять ці документи про роботу школи? Які зміни/кроки варто запровадити у школі щоб відповідати положенням цих документів?

Два ключових питання, над якими 15.04.2020 працювали разом відділ виховної роботи Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів і педагогічні працівники Пилипчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Білоцерківського району.

Онлайн конференцію «Що нового в освіті?»  було проведено в застосунку Zoom. Зустріч була проведена з метою підтримки школи-учасниці Всеукраїнської програми «Демократична школа», що реалізує реформу середньої освіти в Україні, вчить заклади освіти користуватися правом на автономію, сприяє демократизації освітнього середовища і культурі демократії, поглиблює співпрацю між різними регіонами.

Участь у 2 годинній зустрічі взяли 15 учасників. Серед них директорка і заступниця директорки школи, педагог-організатор, вихователька групи продовженого дня, вчителі початкових класів і різних предметів: англійська мова, зарубіжна література, мистецтво, географія, інформатика, українська мова.

Зустріч дала можливість  ґрунтовно попрацювати в групах у сесійних залах, обговорити важливі акценти в документах, нові можливості для адміністрації, учителів, учнів, батьків та зміни, які необхідно зробити  в закладі.

У програмі Mentimeter учасники могли написати повідомлення для своїх колег про зустріч, що відбулася: «Он-лайн зустріч це спілкування “очі в очі”, що в сьогоднішніх реаліях дуже важливо!», «Дуже цікаво та змістовно, чекатиму нових зустрічей, нас надихнули на нові звершення!», «Зустріч, дуже сподобалася, коли було обговорення, засвоїла прочитане!», «Нам є чому вчитися, є чим поділитися», «Було цікаво, занотувала побажання».

Найбільш корисним для учасників було: пошук шляхів реальних змін, презентація напрацьованих групами дієвих кроків в школі, обговорення документів і можливостей для педагогів, батьків та учнів.

Також учасники потребують додаткової інформації щодо особливостей розробки індивідуальної освітньої траєкторії учня, академічної доброчесності, інформації про спільну роботу з батьками.

Після зустрічі в учасників з’явилося бажання детальніше вивчити зміст документів і посібників, вдосконалювати дистанційне навчання, в т. ч і в технічному плані, зібрати побажання учнів про поліпшення життя в закладі, переглянути історії змін шкіл-учасниць Програми “Демократична школа”.

Домовилися про наступну зустріч – будемо проводити вправи онлайн для формування громадянських компетентностей учасників.

Іще один великий крок здобуття нового досвіду зроблено!!!!