14 квітня 2020 року відділом виховної роботи Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів проведено онлайн конференцію в застосунку Zoom «Знайомство з посібниками Ради Європи» для педагогічних працівників Пилипчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Білоцерківського району. Зустріч була проведена з метою підтримки школи-учасниці Всеукраїнської програми «Демократична школа», що реалізує реформу середньої освіти в Україні, вчить заклади освіти користуватися правом на автономію, сприяє демократизації освітнього середовища і культурі демократії, поглиблює співпрацю між різними регіонами.
Участь у зустрічі взяли 15 учасників. Серед них директорка і заступниця директорки школи, педагог-організатор, вихователька групи продовженого дня, вчителі початкових класів і різних предметів: англійська мова, зарубіжна література, мистецтво, географія, інформатика, українська мова.
Зустріч була оптимістичною, інтерактивною, насиченою та цікавою!
Учасники познайомилися між собою, намалювали свій настрій і продемонстрували його на екранах своїх гаджетів, обговорили правила роботи в онлайн режимі.
Також було проведено опитування “Які матеріали РЄ ви опрацювали?” та квіз “Що ми знаємо про зміст посібників РЄ?” у програмі Mentimeter.
Учасники, напередодні ознайомившись із різними матеріалами Ради Європи, презентували посібники для свої колег, наголошували про їхню практичну спрямованість, сучасність, зазначали, про важливість їх використання не тільки у виховній роботі школи а й на різних предметах.
У рефлексії та опитуванні ініціативна група школи відзначила, що зустріч була корисною, наголосила, що посібники будуть використовувати у процесі викладання шкільних предметів. Серед найбільш цікавих виокремили такі матеріали: “Компас”, “Громадянська відповідальність: 80 вправ”, “Компасіто”, а також вправи: “Ми чарівники” («Досліджуємо права дитини»), “Конфлікти у сім’ї та з ровесниками” (Живемо в демократії), “Відповідальність”, “Доста”, “Системи цінностей”.(“Громадянська відповідальність”), “Шукайте можливості” (“Компас”), “Сходинки участі” (Закладинки), “Попелюшка” (Компасіто).
Коментарі учасників після онлайн зустрічі:
“Побачив ще один напрямок для більш якісного виховання дітей і доступу до систематизованої методичної інформації»;
“Було ще раз лаконічно проінформовано педагогів НВК про зміст, актуальність проєкту та детально розглянуто матеріали підручників РЄ”;
«Радість від того, що колектив долучився до роботи в проєкті – вже частково озайомилися з підручниками РЄ»;
«Хочеться результатів, але вони не так скоро… дякую за вказаний вектор».