КОІПОПК

↑ Повернутись до Відділи

Print this Сторінка

Відділ фізичної культури та захисту України

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Качуровський Віктор Семенович

завідувач відділу

e-mail: viktor-64@ukr.net

 

 

 

Проценко Володимир Олександрович

методист відділу

 

Контактний телефон: (04563) 5-04-42

Метою і завданням роботи відділи є:

  • виконання функції координаційного, наукового, методичного центру в системі навчально-виховного процесу з предметів “Фізична культура” та “Захист Вітчизни”;
  • навчально-методична робота з метою підвищення кваліфікації педагогічних працівників зазначеного фаху, адаптації їх до професійної діяльності в умовах розвитку сучасної освіти;
  • забезпечення оптимальної періодичності підвищення кваліфікації згідно із вимогами атестації фахівців;
  • науково-методична розробка і впровадження інноваційних технологій у практику; апробація нових програм, посібників, підручників та здійснення їх експертних оцінок;
  • аналіз стану викладання, рівня умінь і навичок учнів з фізичної культури та захисту Вітчизни у загальноосвітніх навчальних закладах та закладах нового типу відповідно до Стандартів освіти;
  • надання допомоги методичним службам і методичним об’єднанням вчителів районів (міст) області з питань організації та проведення навчального процесу з фізичної культури та захисту Вітчизни, координації їх роботи;
  • аналіз, оцінка, узагальнення, поширення перспективного педагогічного досвіду та педагогічних інновацій;
  • дослідницько-експериментальна робота у закладах освіти щодо удосконалення навчально-виховного процесу.

Дана робота здійснюється під час фахових, проблемно-тематичних курсів, а також у міжкурсовий період.

Результативність діяльності виявляється у наступному:

Спільно з Київським обласним відділенням Комітету з фізичного виховання і спорту МОН України регулярно проводяться обласні наради та семінари для методистів районних, міських  методичних кабінетів, центрів, науково-методичних центрів, які координують навчально-виховний процес із фізичної культури та захисту Вітчизни.

Якщо у 1999/2000 н. р. кабінетом фізичного виховання та допризовної підготовки було проведено курси за двома напрямками (для вчителів фізичної культури та захисту Вітчизни) то на даний момент педагогам Київщини запропоновано: проблемно-тематичні курси «Інноваційні підходи до викладання предметів «Захист Вітчизни» та «Фізична культура», «Розвиток рухових і фізичних якостей учнів загальноосвітніх навчальних закладів засобами футболу», «Організація навчання учнів підготовчої та спеціальної медичних груп на заняттях із фізичної культури», «Інтегрований підхід до викладання предметів «Основи здоров’я» і «Захист Вітчизни (основи медичних знань)», авторські курси Лакізи О.М. «Упровадження інноваційних технологій навчання у процесі викладання фізичної культури», «Сучасні підходи до організації військово-патріотичного виховання учнівської молоді».

Відділ взяв участь у підготовці посібника “Методичні матеріали для вчителів початкової школи з проблем реалізації нових освітніх програм 4-річної початкової школи (дистанційна форма навчання)”.

Створено і постійно поповнюється відеотека методичних матеріалів і уроків кращих учителів фізичної культури та захисту Вітчизни Київщини.

Відділ систематично подає матеріали до інформаційно-методичного збірнику Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації та КНЗ КОР «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів» фахові методичні рекомендації; у збірник рекомендованих й апробованих програм із предметів і факультативів (у тому числі із фізичної культури і захисту Вітчизни).

Налагоджено ефективну співпрацю з такими установами та організаціями: відділенням змісту позашкільної освіти та виховної роботи Інститутом модернізації освіти МОН України, Лабораторією фізичного розвитку Інституту проблем виховання НАПН України, Олімпійською академією України, Київським обласним відділенням Комітету фізичного виховання і спорту МОН України, Київським обласним управлінням сім’ї та молоді, Київським обласним відділенням Національного олімпійського комітету України, Київською обласною організацією Червоного Хреста України, Київською обласною організацією Товариства сприяння оборони України, Київським обласним військовим комісаріатом, комунальним закладом Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини».

Ніколаєнку Миколі Петровичу, вчителю фізичної культури Іванівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 і Мокринській Ларисі Федорівні, вчителю фізичної культури Володарської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 присвоєно звання «Заслужений учитель України».

Постійна участь у підготовці педагогів області у Всеукраїнський фахових конкурсах. У Всеукраїнському конкурсі «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу» педагоги Київщини показали наступні результати: у 2007, 2010, 2014 роках – абсолютні переможці; 2004, 2006 – переможці конкурсу у номінації «Кращий урок з елементами футболу»; у 2003, 2011 роках –  лауреати. У Всеукраїнському конкурсі “Учитель року-2005” в номінації “Фізична культура” Ніколаєнко Микола Петрович, учитель фізичної культури Іванківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 став лауреатом.